Ach, to tak wygląda najszczęśliwsze miasto naszej planety

0
149

Każdy z nas na pewno marzył o tym, aby znaleźć się w takim zakątku świata, gdzie wszystkim ludziom, no, albo prawie wszystkim żyje się wspaniale.

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość: takie miasto istnieje! Jest ono nie tylko najszczęśliwsze, ale i najpiękniejsze.

Tym miastem jest Seul, stolica Korei Południowej, która jest okrzyknięta najszczęśliwszym miastem świata. Jest tu najniższy wskaźnik nierówności w płacach i minimalny poziom przestępczości, a jego mieszkańcy charakteryzują się dobrym zdrowiem. Do takich wniosków doszła projektowo-konsultingowa firma Arcadis, która oceniła 100 największych miast świata, aby wyjaśnić, gdzie żyje się najlepiej

Jest to jedna z niewielu metropolii, gdzie zarówno stali mieszkańcy, jak i turyści mogą czuć się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy, przy czym ilość mieszkańców Seulu wynosi 10 mln osób. Południowokoreański rząd dba o zdrowie i edukację swoich obywateli. Wysokie wskaźniki w tych sferach socjalnych pozwoliły Seulowi wyjść na prowadzenie.

W ostatnim czasie Seul zaczął przemieniać się w „mądre miasto”. Na przykład, obywatelom o niskich dochodach zaczęto za darmo rozdawać używane inteligentne urządzenia, aby podłączyć je do bezprzewodowej o wysokiej prędkości sieci miasta.

Wszędzie zainstalowane są inteligentne kamery przemysłowe i wysokiej technologii latarnie miejskie, które transmitują dźwięk/audio i pozwalają na dostęp do Internetu.

Zdaje się, że już wiem, dokąd pojadę w następne wakacje.

Źródło: adme.ru

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.