To kanadyjskie miasto zapewni pracę i kawałek ziemi każdemu, kto przyjedzie

0
409

 

Cape Breton jest małym miasteczkiem położonym na wyspie na Oceanie Atlantyckim i stanowi część kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja. Najbardziej znaczącą atrakcją turystyczną tego ustronnego kawałka raju na Ziemi jest miejscowa piekarnia i jednocześnie delikatesy The Farmer’s Daughter Country. Sklep dąży do poszerzenia biznesu i ma do tego wszystko oprócz… ludzi.

Na wyspie o niewyobrażalnym pięknie, czystym środowisku naturalnym tętni życie socjalne, jest kościół, kółka dla dzieci, ciekawy dorobek kulturowy i 120 000 tyś. ludności, której liczba ciągle spada.

Wszyscy mieszkańcy, potrzebujący pracy już są zatrudnieni zgodnie z zawodem. Są perspektywy rozwoju biznesu, ale zupełnie brakuje rąk do pracy. W związku z tym na Facebook’u w grupie miejscowego sklepu The Farmer’s Daughter Country pojawił się wpis, który jest zbyt fajny, aby był prawdziwy.

Cape Breton bardzo potrzebuje mieszkańców i proponuje wszystkim chętnym przeprowadzkę do nich, a w zamian za to otrzymują gwarancję zatrudnienia i kawałek ziemi w rozmiarze 2 akrów, gdzie można się urządzić i mieszkać. Jest jeden mały warunek dla obcokrajowców: miasto może przyjąć tylko tych, którzy posiadają oficjalne pozwolenia na pracę.

Zgodnie z kanadyjskim prawem należy załatwić tylko dwa dokumenty: skierować zapytanie o zaproszenie od kanadyjskiego pracodawcy, potwierdzone przez kanadyjskie Ministerstwo pracy i otrzymać pozwolenie (Work permit), które załatwia się po otrzymaniu wizy czasowej.

A czy wy pojechalibyście w daleką podróż za marzeniem całego swojego życia?

 

Źródło  goodhousekeeping

 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.