Zobaczcie, jak żyją prawdziwe księżniczki

0
958

 

To nie są postaci z bajek. To są zwykłe dziewczyny, które żyją, zakochują się, śmieją. Wyróżnia je od innych tylko ich pochodzenie i ilość zaproszeń na prawdziwe bale. Przedstawiamy wam prawdziwe księżniczki, które nawet w zwykłym życiu ani na chwilę nie przestają być nimi.

 Księżniczka Aleksandra, Luksemburg

25-letnia piękność i jedyna córka wielkiego księcia Luksemburga Henryka i wielkiej księżnej Marii Teresy uwielbia sport i swobodnie posługuję się pięcioma językami. Brała nawet udział w Wimbledonie. Na uniwersytecie studiuje literaturę, historię i filozofię. Ma najdłuższe pełne imię wśród innych europejskich księżniczek tj. Alexandra Joséphine Teresa Charlotte Marie Wilhelmine, bez względu na długie imię jest ona 5-ta w kolejce do królewskiej korony.

 Lady Amelia Sophia Windsor, Wielka Brytania 

Księżniczka Amelia ma zaledwie 21 lat i zgodnie z prawem jest uważana za pierwszą piękność Anglii. Jest wnuczką królowej Elżbiety II i młodszą córką George’a Windsora, hrabiego St Andrews. W przyszłości chce zostać dziennikarką i wiele czasu poświęca na naukę. Zresztą, nie przeszkadza jej to często bywać na balach i świeckich imprezach. Lady Windsor jest pierwszą osobą z błękitną krwią, która pojawiła się na okładce Tatler. Jej prawdziwą pasją jest moda. Odbyła nawet staż w pracowni Chanel.

 Księżniczka Luiza Maria, Belgia 

Córka księżniczki belgijskiej Astryd i wawrzyńca Habsburg-Este ma 21 lat. Obecnie piękność kształci się w Wielkiej Brytanii. W linii sukcesji tronu zajmuje tylko 9-te miejsce, ale jej piękno i majątek rodzinny powoduje, że jest najbardziej pożądaną narzeczoną na świecie. 

Księżniczka Iman, Jordania

Księżniczka Iman bint al-Abdullah jest starszą córką króla Jordanii Abdullaha II i królowej Ranii. Ma 20 lat i studiuje na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, USA. Srogie wychowanie nie pozwala dziewczynie zbyt często pojawiać się publicznie, ale od czasu do czasu towarzyszy swojej matce w wydarzeniach charytatywnych.

Księżniczka Charlotte, Monako

29-letnia Charlotte Casiraghi jest wnuczką znanej aktorki Hollywood Grace Grimaldi, po której odziedziczyła nienaganny wygląd. Księżniczka skończyła kierunek dziennikarstwa na Sorbonie i nawet pracowała w znanym londyńskim piśmie Above. Ma syna, ale serce księżniczki teraz jest wolne. Na chwilę obecną jest 8 w linii sukcesji monakijskiego tronu.

Księżniczka Mako, Japonia

Księżniczka Mako Akishino jest straszą wnuczką obecnego cesarza Japonii Akihito. W wieku 24 lat z sukcesem zakończyła Międzynarodowy Chrześcijański Uniwersytet w Tokio, uczyła się też w Austrii. Będąc jeszcze uczennicą, stała się gwiazdą Internetu i jednym z symboli kultury Anime, dzięki zdjęciu w szkolnym mundurku w marynarskim stylu. 

Księżniczka Marie-Olimpia, Grecja i Dania

Obecnie w Grecji monarchia jest zlikwidowana, jednak tytuły dostały się wnukom i prawnukom ostatniego króla. Rodzina razem z księżniczką mieszka w Anglii, gdzie Marie-Olimpia prowadzi aktywne świeckie życie. Dwudziestolatka studiuje projektowanie graficzne i historię sztuk w Nowym Jorku i odbyła staż w domu mody Dior. Królewska osoba często aktualizuje swój Instagram, gdzie ma 80 tys. fanów.

Księżna Gabriela, Austria

Gabriela Maria Pilar Jolanda Josefina Charlotte jest najmłodszym dzieckiem w wielodzietnej rodzinie arcyksiężnej Marii-Astrid i arcyksięcia Karla Kristiania. Księżniczka ma 22 lata i jest prawnuczką cesarza swojego państwa, Karla. Obecnie w Austrii monarchia nie istnieje, ale tytuły królewskiej rodziny są zachowane.

Księżniczka Pauline, Monako

Pauline Grace Maguy Ducruet, córka księżniczki Stefanii Grimaldi i jej byłego ochroniarza  Daniela Ducrueta. Ma 22 lata i profesjonalnie zajmuje się gimnastyką artystyczną i nurkowaniem. Interesuje się cyrkiem i co roku bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Zajmuje ostatnie miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu, ale zdaje się jej to nie wzruszać.

Infantka Eleonora, księżna Asturii, Hiszpania

Rodzice małej księżniczki są monarchami Hiszpanii. Jest młodziutką córką króla Hiszpanii Filipa IV i królowej Letycji. Eleonor ma 12 lat i jak każda dziewczynka chodzi do szkoły, a  jako przyszła następczyni tronu bierze udział z rodzicami w oficjalnych wydarzeniach. Już dziś jest wiadome, że w przyszłości ta dziewczyna złamie nie jedno męskie serce.

Zdjęcia:  eastnews , olympiagreece / instagram

Źródło:  Marie Claire

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.