Dlaczego spanie na lewym boku jest zdrowe

0
200

Sen, zapewne jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu. Prawidłowa pozycja podczas snu pozwoli szybciej przywrócić siły i czuć się wspaniale. Naukowcy wyjaśnili, że spanie na lewym boku jest zdecydowanie bardziej zdrowe dla naszego organizmu.

Uwielbiamy zdrowy tryb życia, prawidłowe odzywanie i zdrowy sen, dlatego postanowiliśmy opowiedzieć, dlaczego sen w danej pozycji jest taki dobry.

Poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego

Układ limfatyczny odpowiada za ważne funkcje naszego organizmu. Jedną z nich jest oczyszczanie z toksyn i produktów przemiany. Jak wiadomo, układ limfatyczny wpada do tak zwanego przewodu piersiowego, znajdującego się z lewej strony. Zdaniem naukowców, właśnie dzięki spaniu na lewym boku przyspiesza się proces oczyszczania organizmu z tego co zbędne. Sen na lewej stronie pomaga o wiele szybciej dostarczyć substancje odżywcze, które znajdują się w limfie, czyli białka i inne elementy potrzebne naszym komórkom.

Poprawia pracę śledziony

Śledziona jest dużym organem układu limfatycznego. W pozycji na lewym boku działa bardziej efektywnie ze względu na swoje położenie, a siła ciężkości sprzyja napływowi do niej krwi, pozwalając jej efektywniej filtrować zabrudzenia.

Sprzyja oczyszczaniu jelit

Miejsce połączenia cienkiego i grubego jelita znajduje się po lewej stronie ciała, w obszarze, który nazywa się zastawką krętniczo-kątniczą. Siła ciężkości pomaga odchodom szybciej pokonywać tę zastawkę i szybciej wyprowadzić je z organizmu.

Zapobiega nocnej zgadze

Jeśli często dręczy was zgaga, to sen na lewym boku pomoże i w tym przypadku. W tym układzie żołądek znajduje się poniżej przewodu pokarmowego, który łączy żołądek i przełyk. Leżenie na lewym boku zapobiega refluksowi treści żołądkowej do przełyku.

Chroni wątrobę przed przeciążeniem

Wszystko dlatego, że nasza wątroba znajduje się z prawej strony i nic dziwnego, że podczas snu staje się przepełniona. Lewa strona naszego ciała pozwoli zatrzymać toksyny i na równomiernie pracować bez przeciążania ważnego oczyszczającego organu.

Polepsza pracę serca

Lewa strona serca jest stroną, pompującą krew do całego organizmu. Dlatego podczas snu ułożenie na lewym boku pomaga sercu lepiej wykonywać swoją pracę. Jest to korzystne dla systemu krążenia w tym aorty i żyły głównej dolnej, która transportuje krew tętniczą do serca i znajduje się po prawej stronie kręgosłupa.

Źródło: healthdigezt.com
Zdjęcie na preview otvetnavse.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.