10 rzeczy, które wydarzyły się 16 lat temu, a wydaje się jakby to było wczoraj

0
432

Czas biegnie tak szybko, że czasami patrzysz na datę ulubionego  serialu, odkrytego przez ciebie , zdawałoby się,  dosłownie wczoraj, a okazuje się że przeleciało już tyle lat! My bardzo zdziwiliśmy się, przypominając, że „Shrek” był wyprodukowany aż 16 lat temu, a do 2001 roku żyliśmy bez „Wikipedii”.

Światowa premiera filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny” odbyła się w listopadzie 2001 roku. Według danych światowych pokazów  film znalazł na  2 miejsce w historii z sumą ponad 976 milionów dolarów. W tamtym czasie był  drugim za „Titanikiem”.

Steve Jobs przedstawił światu niesamowite urządzenie – iPod i dał melomanom nowe i ekscytujące możliwości.

Film Studio DreamWorks Pictures zaprzyjaźnił nas z zabawnym zielonym olbrzymem Shrekiem. „Shrek” był pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym w historii, który otrzymał nagrodę filmową „Oskara” za najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Ale studio Pixar z kolei wprowadził „Spółkę potworów”. Dzięki Pixarowi, dowiedzieliśmy się, że przerażające  (raczej strasznie słodkie potwory) faktycznie istnieją, i pokochaliśmy je całym sercem. Pamiętacie zabawną dziewczynkę Boo, pojawienie której zmieniło się życie potworów? Mary Gibbs, która dała jej swój głos, była tak malutka, że podczas zapisu bawiono się  z nią, aby mówiła potrzebne słowa. A teraz Mary  ma już 20 lat!

Britney Spears oczarowała wszystkich swoim show w ceremonii MTV Video Music Awards 2001. Ten występ na VMA uważa się za jeden z najlepszych w całej karierze artystycznej Britney. Piosenkarka zorganizowała  go w duchu dzikich tropików, a końcu numeru, ku zaskoczeniu publiczności, zatańczyła z pytonem.

 

W Sieci zaczęła działać „Wikipedia”. A teraz  szybko idziesz po rozum do głowy!

Opublikowano  system operacyjny Windows XP. A teraz wiele nowoczesnych programów nawet nie działa w systemie Windows XP.

Reżyser Peter Jackson przedstawił pierwszą część kultowej trylogii filmowej „Władca Pierścieni”. Niech tak będzie. Od tej pory jesteśmy Drużyną Pierścienia.

Reżyser Chris Nolan podkręcił naszą wyobraźnię filmem „Zapamiętaj” (Memento). Psychologiczny film detektywistyczny „Zapamiętaj” został  nakręcony  przez Christophera Nolana  według własnego scenariusza na podstawie opowiadania Memento Mori. Bohater filmu Leonard z powodu amnezji nie może utrzymać niczego w pamięci na dłużej niż 15 minut.

Był tylko jeden Justin, i on wykonuje przebój  Dirty Pop. Justin Timberlake śpiewał z grupą ‚N Sync od 1995 roku. Trzeci studyjny album zespołu No Strings Attached (2000) sprzedano w ilości około 15 milionów egzemplarzy. Justin rozpoczął solową karierę w 2002 roku.

Źródło: www.adme

Zdjęcia: Warner Bros  Pictures, DreamWorks Animation

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.