8 ćwiczeń na udoskonalenie układu ABS

0
349

Właśnie nadszedł czas, aby pomyśleć o dobrej formie fizycznej. Często jednak zaczynamy ciężko trenować i doprowadzać swoje ciało do lepszego stanu tydzień przed rozpoczęciem sezonu na plaży.

Aby w tym roku zrobić to dobrze, AdMe.ru oferuje ekspresowy trening. W ciągu dwóch tygodni regularnych ćwiczeń zobaczysz pierwsze pozytywne efekty.

Poziom początkowy

Motyl

Połóż się na plecach, ugnij kolana i rozstaw je na boki, trzymaj razem stopy, a ręce za głową. Bez zginania pleców, lekko unieś korpus i utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha

Połóż się na plecach, ugnij kolana, ręce leżą wzdłuż podłogi. Delikatnie podnieś korpus i przeciągnij go do przodu lewą ręką, a następnie prawą. Głowa i szyja powinny pozostać na tej samej linii, a dolna część pleców przyciśnięta do podłogi. Powtórz 15 razy na oba boki.

Plank (deska)

W tym zestawie ćwiczeń ćwicz tak: po 10 serii po 3 sekundy.

Poziom średni

Wyciągamy się do skarpetek!

Połóż się na plecach, unieś nogi i wyciągnij się do skarpetek. Pleców i nóg nie zginaj. Wykonaj dwie serie po 15 powtórzeń.
Rower

W pozycji leżącej na plecach unieś trochę korpus, ręce ułóż za głowę, zachowaj wyprostowane plecy. Dotknij łokciem prawej reki do kolana lewej nogi, i odwrotnie. Powtórz ćwiczenie na każdy bok 15 razy. Wykonaj dwie serie.

Poziom zaawansowany

Kolana do góry

W tym ćwiczeniu trzeba mocno opierać się o oparcie krzesła. Lekko zegnij łokcie, ramiona opuść niżej i rozluźnij szyję. Powoli unieś kolana. Wykonaj 3 serie po 10 razy.

Nogi na boki

Połóż się na plecach, ręce rozłóż na boki, unieś nogi. Nie odrywając korpusu od podłogi, opuszczaj proste nogi raz na prawą stronę, a potem w lewo. Zrobić 2 serie po 15 razy z każdej strony.

Ćwiczenia z piłką

W tej pozycji, jak pokazano na rysunku, zacznij wykonać następujące czynności: trzymając plecy prosto, unoś nogi o kilka centymetrów. Należy wykonać dwie serie po 15 razy.

Źródło thescienceofeating

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.