10 szczegółów, po których kreskówki Disneya nie będą już takie same

0
1342

Baśnie Disneya to są wspaniałe światy, gdzie każda postać ma swoją własną niesamowitą historię, pełną przygód i magii.

Nie  mogliśmy sobie wyobrazić, że wiele z tych historii nie istnieje same z siebie i są ze sobą nierozerwalnie związane. Oto 10 dowodów na to.

Herkules jest ciotecznym stryjem Arielki.

GIF

Według opowieści kreskówki, Arielka jest córką króla Trytona, a Herkules jest synem Zeusa. Król Tryton  jest synem Posejdona, który według mitologii greckiej jest bratem Zeusa. To sprawia, że Herkules i Arielka są bliskimi krewnymi.

Ulubioną książką Belli jest „Aladyn”.

„Moja ulubiona książka jest o dalekim kraju,  o walkach na miecze, czarach i ukrywającym się księciu. Bohaterka poznaje przystojnego księcia, ale dowiaduje się, kim naprawdę jest, tylko na końcu” – śpiewa  Bella. Wszystko to bardzo przypomina historię Aladyna: najpierw uratował on księżniczkę Jaśminę przed strażnikiem, a następnie użył magii dżinna, a ukrywa swoje skromne pochodzenie w przebraniu księcia.

Mama Andy’go jest prawdziwą właścicielka Jessego.

Kapelusz Andego w pierwszym filmie wygląda dokładnie tak jak kapelusz lalki Jesse z kreskówki „Toy Story 2”. Ponadto taki sam kapelusz nosi właścicielka lalki Emily. Skąd się u  Andy’ego wziął ten kapelusz? Najprawdopodobniej pani Davis, matka Andy’ego, dała kapelusz swemu synowi. Oznacza to, że matka bohatera „Toy Story” jest pierwszą właścicielką Jessego.

Kapitan Hak zabił mamę Arielki.

Jedna z syren, przyjaciółka Piotrusia Pana, bardzo przypomina Atenę, matkę Arielki: ma takie same czerwone włosy i szmaragdowo-zielony ogon. Syrenki z „Piotrusia Pana” bardzo bały się  Kapitana Haka.  W drugim filmie animowanym o małej syrence wiemy, że Atena została zabita przez złego pirata. Wszystko to sugeruje, że mamę Arielki  zabił Kapitan Hak.

Jane z „Tarzana” jest wnuczką Pięknej i Bestii.

Są one do siebie podobne  z wyglądu, obie lubią żółtą barwę i są w stanie znaleźć język z „niewychowanymi”  mężczyznami. Jane wykazuje dobroć i cierpliwość wobec Tarzana, jak Bella do Bestii. Nadal nie wierzycie? Jane wzięła ma ekspedycję serwis do herbaty, który jest podobny jak dwie krople wody do tego z „Pięknej i Bestii”.

Rodzice Anny i Elzy zmarli w drodze na wesele Roszponki

Reżyserka „Cold Heart” Jennifer Lee przyznała na konferencji, że król i królowa Erendelli jechali na na wesele w sąsiednim królestwie. Żonatych Roszpunkę  i Eugeniusza można zobaczyć w dniu koronacji Elzy. Najprawdopodobniej władcy Erendelli płynęli właśnie na ślub, lecz zdarzył się straszny sztorm i zginęli. Czyż nie?

Tarzan jest bratem Anny i Elzy.

Na tej samej konferencji Lee powiedziała: „Według Chrisa (Chris Bak – drugi reżyser „Krajina Lodu” i pierwszy reżyser „Tarzana”), król i królowa Erendelli nie zginęli w katastrofie morskiej. Zostali wyrzuceni przez  fale  na brzeg tropikalnej wyspy. Zbudowali dom na drzewie, i tam królowa urodziła chłopca. Ale rodzina została zaatakowana przez lamparta, i  przeżyło tylko dziecko. Tak więc Elza i Anna mają brata, i jest to Tarzan!

Karol umiera na samym początku baśni „Do góry”

Pierwsze pięć minut kreskówki opowiada historię miłosną Karola i jego żony, która jest nie tylko poruszająca, ale także całkiem realna. Więc wydaje się dziwne, że reszta filmu jest wypełniona elementami magicznymi, takimi jak gadające psy i latający dom. Jednakże, jeśli założymy, że akcja toczy się w zaświatach, gdzie Karol próbuje odnaleźć swoją żonę, to wszystko zaczyna mieć sens.

„Aladyn” jest tylko historią wymyśloną przez sprzedawcę lamp

Na początku kreskówki z nami rozmawia przebiegły sprzedawca, który rozpaczliwie próbuje coś sprzedać. Chcesz wyjść, a on robi ostatnią próbę zatrzymania – wyciąga z rękawa lampę. Zapewnia nas, że to nie jest zwykła lampa i zaczyna opowiadać historię Aladyna.

Elza powinna być złą postacią

Elza śpiewa piosenkę, odchodząc od ludzi, którzy dowiedzieli się, że jej dotyk zamraża wszystko wokół. Teraz już nie musi tego ukrywać, więc nie boi się samotności i tworzy wspaniały zamek ze śniegu i lodu, śpiew «Let It Go».

Jednak początkowo zakładano, że kompozycja będzie brzmiała przy innych okolicznościach. Oto co opowiedziałą Kristen Anderson-Lopez: „Elza powinna była na czele swojej armii zefirowo-śnieżnych ludzi zejść ze wzgórza i zdobyć miasto, ale napisaliśmy «Let It Go» i spojrzeliśmy na nią inaczej, bo tak długo tłumiła swoje magiczne zdolności. A potem zmieniliśmy cały film, zaczynając od osobowości nowej postaci”.

Źródło: Dose

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.