6 buddyjskich poruszających  filmów

0
151

Siedzieć w pozycji lotosu, oddychać głęboko i nie myśleć o niczym – oto jest  esencja  buddyjskiego szczęścia. Opowiemy o 6 najgłębszych filmów, które odwrócą nas od lęków i przeżyć.

Wiosna, lato, jesień, zima… i znów wiosna (2003)

Film przedstawia analogię naszego życia z porami roku, kiedy najpierw wszystko rodzi się do życia, rośnie a potem umiera. Bieg życia ma także władzę nad dwoma mnichami żyjącymi w domku pływającym po jeziorze, otoczonym górami. Chociaż jeden sezon roku następuje po kolejnym, chatka znajduje się pomiędzy teraźniejszością i przyszłością.

Budda runął ze wstydu (2007)

Film opowiada historię dziewczynki, która marzy, aby dostać się do szkoły. Ale za to że musi przejść przez trudny i niebezpieczny szlak.

Samsara (2011)

„Samsara” to podróż po najbardziej niesamowitych miejscach na naszej planecie. W sumie film pokaże 25 krajów na 5 kontynentach. Akcja „Samsary” zabiera widza na świętych ziem i na obszary klęsk żywiołowych, do serca terenów przemysłowych i cudów natury. Wszystko co dzieje się, działo, i prawdopodobnie będzie się dziać na naszej planecie — to wszystko tu jest.

Nauka Milarepy (2005)

„Milarepa” jest  filmem, który opowiada historię mnicha, który naprawdę istniał i robił wszystko, co jest wyświetlane na ekranie. Historia wielkiego nauczyciela, który nauczał o dobrze, zrozumieniu i napełnia energią.

Budda (2005)

Jest to historia młodego mężczyzny, Thomasa, który mieszka w dużym mieście i usiłuje uniknąć  głębokiej duchowej potrzeby aby dowiedzieć, kim jest on, nie chcąc  siebie uznać i poznać, co prowadzi do utraty pracy i nieszczęśliwej miłości. Postanawia wszystko radykalnie zmienić.

Zen (2009)

W XIII wieku, Dogen, młody japoński początkujący mnich, udaje się do Chin w poszukiwaniu nauczyciela Prawdy. Tam spotyka mnicha, który naucza go, że tylko medytacja Zen jest prawdziwą drogą do oświecenia. Po powrocie do domu zainspirował on miliony ludzi, którzy  do naszych czasów praktykują jego nauki na całym świecie.

Zdjęcia:  centrodionysos

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.