“Аnioły śmierci” zdjęcia prostytutek z Nigerii, gdzie AIDS odbiera 10 milionów istnień rocznie  

0
1255

Według danych dot. badania przeprowadzonego przez Iranian Journal of Public Health w minionym roku, wśród dorosłych obywateli Nigerii zakażeni HIV lub zakażeni AIDS  to 4,1% ludności. Na początku lat 2000-ch ta liczba wynosiła 5% – udało się ją ograniczyć dzięki inwestycjom i programom edukacyjnym. Walkę z epidemią komplikuję to, że w kraju panuje negatywny stosunek do prezerwatyw jak również to, że jedna czwarta kobiet pracująca w seks – usługach Nigerii jest zakażona wirusem HIV (dane za 2013 rok).

Holenderski fotograf Ton Koene zrobił serię zdjęć kobiet z burdeli w Lagosie, mieszkających w warunkach skrajnego ubóstwa.

Niektóre dziewczyny zaczynają pracować w burdelach w wieku 14 lat.

Przyjmują przy tym do pięciu klientów dziennie.

Jeden klient płaci od 2 do 5 dolarów.

Zdjęcia były zrobione w Lagos — największym mieście w Nigerii z liczbą ludności około 13 mln ludzi. Liczba zainfekowanych HIV jest szacowana na około 1,2 mln.

Trzy lata temu naukowcy z Journal of the International AIDS Society wyjaśnili, że rozprzestrzenienie infekcji HIV wśród seks – pracownic Nigerii – stanowi 24,3%.

Badanie w 2016 roku pokazało, że kobiety często nie mogą poprosić męża lub partnera o założeniu prezerwatywy, a ci nie oczekują od kobiet chęci zabezpieczenia się.

Tylko jedna respondentka odpowiedziała, że kiedykolwiek kupowała prezerwatywy dla swojego partnera. Reszta kobiet nie chciałaby żeby ich rodzice lub mężowie zobaczyli ich z prezerwatywami.

42-letni ojciec trójki dzieci tłumaczył socjologom: “Każdą kobietę (w tym moją żonę), która zaproponuję mężu zabezpieczyć się lub kupi gumy sama, trzeba bardzo dobrze przepytać. Krótko mówiąc trzeba ją poważnie ukarać”.

 

Źródło bigpicture

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.