15 najlepszych roślin w doniczkach dla każdego pokoju w domu

0
528

Rośliny w doniczkach upiekszają mieszkanie i sprawiają , iż staje się  ono bardziej przytulne. Jednak często wybór jest trudny.  Wymienimy po 3 kwiatki dla 5 pokoi, które nie tylko upiekszą Państwa mieszkanie, ale i będą korzystne.

Łazienka

1 Palma „ Lady” oczyszcza powietrze od amoniaku, to szczególnie potrzebne po sprzątnięciu łazienki chemicznymi środkami czystości.

2 Aglaonema średnia likwiduje formaldehyd w powietrzu, który często zawierają kosmetyki. Najlepsze miejsce dla tego kwiatka – koło kabiny prysznicowej.

3 Europejski/angielski bluszcz o wiele intensywniej pochłania dwutlenek węgla, a także oczyszcza powietrze od toksynów , formaldehydu i ciężkich metali.

Sypialnia

Sansevieria thyrsiflora  (wężownica)  produkuje tlen w nocy i oczyszcza powietrze od toksynów, co znacząco polepsza sen.

2 Skrzydłokwiat intensywnie pochłania przemysłowe i domowe toksyny (aceton, benzol, amoniak). Szczególnie korzystny po remoncie , kiedy stężenie toksynów w powietrzu dość wysoka.

3 Falenopsis, ćmówka – roślina o pięknych kwiatkach. Produkuje dużo tlenu w nocy i  oczyszcza powietrze od toluenu.

Pokój dziecięcy

1 Drzewo kawowe – to naturalny filrt . Oczyszcza powietrze od benzolu, formaldehydu, fenolu, trichloroetenu.

2 Hibiskus stwarza dobry mikroklimat. Fitoncydy wydzielane przez tę roślinę uzdrowiają i oczyszczają powietrze, inne kwiaty znajdujące się w tym samym pomieszczeniu  lepiej rosną i nie „chorują”.

3 Cyklamen pomaga walczyć z bezsennością, zespołem chronicznego zmęczenia, depresją i drażliwością.

Salon

1 Dracena odwrócona  oczyszcza powietrze od formaldehydu ( który zawierają farby, tapety, dywany i firanki) i benzolu ( który jest wśród składników substancji barwiących i włokien syntetycznych) .

2 Zielistka walczy z folmaldehydami ze spalinów aut , dymem tytoniowym, świetnie oczyszcza i  nawilża powietrze.

3 Figowiec benjamina  likwiduje benzol w powierzu, trichloreten (który zawierają środki do czyszczenia dywanów, kleje i itp) i fenol.

Kuchnia

1 Aloes oczyszcza powietrze od benzolu ( znajduje się w środkach do mycia naczyń) i od formakdehydu ( jest składnikiem lakierów i pokrycia podłogi).

2 Stefanotis bukietowy sprzyja uzdrowieniu powietrza w kuchni. Za dbanie o  niego odwdzięczy pięknymi białymi kwiatami w ciągu całego roku.

3 Sępolia – najważniejszą zaletą jest to, że pomaga pozbyć się mrówek.

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.