5 czynności, które nie wolno wykonywać po posiłku

0
1134

Jeśli  będziecie przestrzegali te proste zasady, to one pomogą raz i na zawsze zapomnieć o senności, braku energii i problemach z trawieniem.

Sport i spacery

Uważa się, ze spacer po posiłku pomaga organizmowi lepiej trawić jedzenie. Tak naprawdę, nawet powolna przechadzka będzie niezbyt korzystna – chyba, że Twoim celem jest niestrawienie. Spacerować można nie wcześniej niż pół godziny po posiłku.

Herbata i owoce

Herbaty (w tym zielone)  zawierają kwasy negatywnie wpływające na wchłanianie żelaza w organizmie. Zapomnij  o herbatce po uczcie –   przyjemnym bonusem będzie schudnięcie. Owoce w ogóle lepiej zrobić oddzielnym kolejnym posiłkiem: łącząc się z innymi produktami w żołądku one zaczynają brodzić, więc normalnego trawienia na pewno nie będzie.

Papierosy

Jeszcze palisz? Serio? Jeśli tak, to postaraj się nie jarać przynajmniej po obiedzie. Większość palących uwielbia papierosy po uczcie. Wiadomo dlaczego – nikotyna pomaga organizmowi (który i tak już otrzymał dawkę dopaminy) zrelaksować. Jednocześnie nikotyna wywołuje zespół podrażnionego jelita i może być przyczyną raka jelita grubego.

Niezdrowy sen

Po posiłku zdrowy człowiek spać nie chce, chyba że zbyt dużo zjadł. O tym, że porcja była normalna świadczy przypływ energii po posiłku. Pozycja pozioma po jedzeniu , czyli leżenie może zaszkodzić organizmowi: soki trawienne będą „ wracać” z żołądka do przełyku , co  na pewno spowoduje zgagę.

Zabiegi wodne

Kąpiel po obiedzie – też niezbyt dobry pomysł. Gorąca woda zwiększa przypływ krwi do powierzchni skóry i kończyn. Żołądek natomiast będzie miał brak krwi, właśnie wtedy, kiedy potrzebuje więcej niż zawsze, czyli po posiłku.

Źródło you-journal

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.