Tylko jedna fraza, którą można rozbroić plotkarzy  raz i na zawsze

0
1103

„ Wyobraż sobie, jej mąż…” , „ W ogóle nie umie się ubrać…” , „ Tak naprawdę wcale się na tym nie zna” , „ Te  dzieci są bardzo źle wychowane” – każdy z nas chociażby raz w życiu słyszał takie wypowiedzi. Czasami też lubimy obgadywać kolegów w pracy czy znajomych. Ludzie uwielbiają plotkować. Badania pokazują, że około 80 % naszych rozmów – to obgadywanie innych ludzi i ich zachowania.

Dlaczego tak lubimy plotki? Według psychologów, główną przyczyną jest chęć do łatwego nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Podobne antypatie łączą rozmówców mocniej niż wspólne sympatie czy zainteresowania. Ludzie odczuwają lekkie zdenerwowanie rozpowszechniając dyskretną informację o innych.

Wydaje się, że plotki są wszędzie i trudno ich uniknąć. Jednak psycholodzy znaleźli prostą frazę , która może powstrzymać plotkarza czy plotkarkę. Kiedy ktoś próbuje zacząć niezbyt przyjemną rozmowę o innym człowieku, po prostu zapytaj: „ Po co mi to opowiadasz?”

Bardzo proste, ale dość skuteczne! Po pierwsze takie pytanie zlikwiduje każdy  motyw plotkarza. Po drugie, ta fraza pozwala mu zrozumieć, że nie jesteś zainteresowany w tej rozmowie i straci do Ciebie jako do rozmówcy wszelki interes.

Spróbuj i przekonasz się , że prosta fraza może powstrzymać strumień brudnych plotek.

Źródło davidwolfe.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.