Ring zamiast kuchni: kobiety uczestniczące w „walkach bez reguł”

0
784

Jedna z najbardziej  (nie) kobiecych spraw – to chyba walki na ringu. Przez długi czas ring był miejscem, gdzie rządzili mężczyźni, ale czasy się zmieniają i damskie mieszane sztuki walki stały się zjawiskiem powszechnym. Patrząc na zawodniczki, z których wiele bardzo ładne, nie da się uwierzyć, że te kobiety mogą zwalczyć przeciwnika jednym ciosem, a patrząc na ich siniaki,  trudno sobie wyobrazić, że taki ślad pozostawia damska pięść.

Ronda Rousey

Prawie wszystkich przeciwników pokonała chwytem bólowym pt. „dźwignia”. W 2016 roku eks-mistrzyni w wadze lekkiej, 30-letnia amerykanka Ronda Rousy  trafiła na listę stu najbardziej wpływowych ludzi świata, według czasopisma „Time”.

Miesha Tate

W MMA Tate, jak i wiele, przyszła ze wschodnich sztuk walki: ma purpurowy pas w brazylijskim jiu-jitsu. Zakończyła karierę na ringu w zeszłym roku.

Jessica Penne

Jessica Pеnne po walce z Johanną Jędrzejczyk, nie da się poznać

Leslie Smith

Leslie Smith podczas pojedynku z Jessicą Eye  otrzymała traumę ucha…

Anastazja Jankowa

Anastazja Jankowa – mistrzyni Rosji z boksu tajskiego, kandydat na mistrza sportu, zawodnik MMA i modelka. Dziewczyna siniaków się nie boi i często zamieszcza na swoim profilu zdjęcia „okaleczonej” twarzy.

Gina Carano

Gina Carano – zawodnik mieszanych sztuk walki, aktorka i prawdziwa ikona seksu, jest ona nieuznaną „ Twarzą  kobiecą MMA”. Postanowiła zostawić sztuki walki po porażce z Cris Cyborg. Teraz Jina  gwiazda filmów action.

Daria Ibragimova

Rosjanka Daria Ibragimova też „ucierpiała” od Cris Cyborg…

Cris Cyborg

Brazylijska zawodniczka mieszanych sztuk walki , którą na ringu nazywają „Cyborg” , miała tylko jedną  porażkę, ale na samym początku kariery. „ Cyborg” na swoim profilu w Instagram  nigdy nie pokazuje porażki i siniaki , tylko siłę.

Paige VanZant

Twarz 23-letniej Paige VanZant bardzo ucierpiała w walce z Rose Namajunas. Ale traumy udało wyleczyć  – jest nadal piękna. Po jednej z ostatnich przegranych młoda gwiazda ringu powiedziała, że odchodzi, ale nie na długo.

Źródło fishki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.