Brak tylko 4 produktów prowokuje ból głowy

0
1070

Bóle głowy towarzyszą wielu chorobom. Istnieje jednak jeden rodzaj bólu głowy, który uważa się za najbardziej męczący i nie do zniesienia – migrena. Cierpi na nią każdy 6. mieszkaniec planety.  Z reguły , ból podczas migreny zlokalizowana w jednej półkuli mózgu. Najczęściej na migrenę cierpią ludzie emocjonalni i mało odporni na stres.

Na predyspozycję do migreny wpływa czynnik genetyczny, płeć ( częściej zapadają kobiety), nieprawidłowy tryb życia, tło psychoemocjonalne. Również ma znaczenie wiek: lekarze diagnozują migrenę raczej u młodych ludzi, nawet nastolatków ,  w starości natomiast choroba ustępuje.

Odżywianie odgrywa ogromną rolę , jeśli chodzi o ataki migreny. Uczeni udowodnili, iż brak szerego pierwiastków w organizmie może prowokować silne bóle głowy 4 razy częściej.  Blog wyodrębnił 4 grupy subnstancji , brak których sprzyja atakom migreny.

Kwas foliowy i witamina B12

Ludzie, u których spostrzega się brak tych subnstancji szybko się denerwują i mają trudności ze skupieniem się na czymkolwiek. Ponadto są mało odporni na stresy. Ciekawe jest to, że często próbujemy uspokoić bóle preparatami  zawierającymi aspirynę.  Ta substacja akurat zmniejsza stężenie kwasu foliowego i witaminy B12.

Szpinak – numer jeden w rankingu produktów zawierających kwas foliowy,  bogate w tę substancję są również brokuły, szparagi, awokado, burak, marchewka, dynia. Dużo witaminy B12  zawiearją kurze jaja.

Miedź i żelazo

Deficyt miedzi i żelaza bardziej charakterystyczny dla kobiet i może doprowadzić do anemii, niedociśnienia, migreny i przygnębienia. Miedź w dużej ilości zawierają: fasola, orzechy , ser kozi, awokado… Ponadto, spożywając regularnie zieleninę, liście sałaty, nasienie, sezam, wątróbkę i morską kapustę na pewno zwiększysz zapasy żelaza w organizmie.

Witamina B6

Deficyt witaminy B6 ( pirydoksyny)- jeden z głównych powodów pojawienia się chorób naczyń.  Tej witaminy jest dużo w fasoli, wątróbce , świeżych warzywach oraz produktach zbożowych. Jedz je jak najwięcej , jeśli chcesz zadbać o zdrowie mózgu, nerwów , serca i naczyń.

Witamina D

Witamina D jest wytwarzana w naszym organizmie podczas przebywania  na słońcu.  Zimą ją można otrzymywać  spożywając pewne produkty zawierające ten ważny element metabolizmu  : jaja, bób,  wątróbkę , owoce morza, nabiał.

Dobre odżywianie , sport, spacery na świeżym powietrzu mogą w dużym stopniu wpłynąć na częstość i intensywność migreny. Z kolei najlepszym sposobem zwalczyć stres będzie aromoterapia

Mamy nadzieję, ze ten artykuł pomoże Tobie i Twoim przyjaciołom zapomnieć o bólach głowy!

Źródło otvetnavse

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.