10 zaskakujących zbiegów okoliczności

0
884

W życiu czasami zdarzają się  takie dziwne niespodzianki, które, jak się wydaje, nie da się wytłumaczyć zwykłym zbiegiem  lub teorią prawdopodobieństwa. Nie przestajemy się dziwić zbiegom okoliczności, które po raz kolejny udowadniają, jak niesamowity jest ten świat.

Wypadek podobny do reinkarnacji

Enzo Ferrari , założyciel firmy „ Ferrari” zmarł w 1988 roku.  Po upływie miesiąca urodził się piłkarz Mesut Ozil. Patrząc na ich portrety, wydaje się, że są bliźniakami

Przewidzenie zatonięcia „ Titanica”

W 1898 roku , 14 lat przed zatonięciem „ Titanica” pisarz fantastyczny Morgan Robertson napisał nowelę «Futility” , ( „Daremność” – przyp. tłum.) , w której opowiadało się o zatonięciu statku pt. „Tytan”. Ale  zbiegi nie skończyły się na samym tytule: obydwa statki uważano za takie, które nie mogą zatonąć, miały podobne parametry techniczne , na obydwu, jak okazało się, był  brak szalup ratunkowych i obydwa udzerzyły się w górę lodową w Antantyce Północnej

Tragedia na Zaporze Hoovera

Jednym z pierwszych, czyje życie zabrało budownictwo zapory, był George Tierney . Zmarł 20 grudnia 1922 roku podczas przygotowań do budownictwa. Ostatnim człowiekiem , który zmarł na budowie tej konstrukcji, był Patric Tierney – syn George’a, stało się to też 20 grudnia.

Auta, które znalazły siebie

W 1895 roku w stanie Ohio zderzyły się dwa samochody. Dziwne  jest to, że w owych czasach  przemysł samochodowy  tylko zaczynał sie rozwijać i w całym stanie Ohio było tylko dwa auta. Niestety wtedy wypadki samochodowe jeszcze nie  dokumentowali , dlatego żadnych oficjalnych informacji o tym wypadku nie istnieje.

Zbiegi w życiorysach Kennedy’ego i Lincolna

Dużo dziwnych podobieństw było w życiu  dwóch prezydentów Stanów Zjednoczonych – Abrahama Lincolna i Johna Kennedy’ego. Poniżej tylko niektóre z nich:

Obaj prezydenci zostali zgładzone strzałem w potylicę w  piątek przed Świętami (Lincoln przed Wielkanocą , Kennedy – przed Dniem Dziękczynienia). Ponadto każdemu towarzyszyła żona i inna para małżeńska.

Obaj prezydenci mieli czwórkę dzieci.

Każdy miał kolegę, który nazywał się Billey Graham

Kennedy miał sekretarza mrs. Lincoln, natomiast sekretarz Lincolna miał na imię John.

Następcą każdego z nich był wiceprecydent Johnson – południowiec i demokrata.

Pierwszy i ostatni żołnierz

Pierwszy i ostatni żołnierze, zmarli w czasie I wojny światowej, pogrzebieni  w odległości 6 metrów od siebie, a  nagrobki znajdują się naprzeciwko. Taka lokalizacja była całkowitym zbiegiem.

Słuchy o maszynie czasu  Edgara Poe

W powieści Edgara Poe „ Przygody Artura Gordona Pyma” opowiada się o tym, jak czterech marynarzy , którzy uratowali się po rozbiciu okrętu, byli zmuszeni zjeść jungę Richarda Parkera. Poe twierdził, iż jego dzieło opisuje prawdziwe wydarzenia , ale tak naprawdę nic takiego się nigdy nie zdarzyło. Za 46 lat po ukazaniu się książki  rzeczywiście rozbił się okręt i uratowani członki ekipy postawili zjeść swojego jungę… Richarda Parkera . Stąd słuchy o tym, że pisarz miał maszynę czasu.

Nieszczęśliwi bracia

W lipcu 1975 roku 17-letni mieszkaniec Bermudów Erskine Lawrence Abbin jechał na mopedzie i potrąciła go taksówka. Prawie rok przed tym , też w lipcu zmarł brat Erskine’a, też w wieku 17 lat. On również jechał na tym samym mopedzie i też potrąciła go taksówka. Za kierownicą był ten sam kierowca  i każdy raz wiózł tego samego pasażera.

Unikalna książka i Anthony Hopkins

Jednego razu Anthony Hopkins  w celu ćwiczeń roli filmowej koniecznie powinien był znaleźć książkę  „ Dziewczyna z Pietrowki” George’a Feifera.  Nie udało mu się znaleźć w żadnej księgarni, jednak później przypadkowo znalazł egzemplarz powieści – ktoś zapomniał  go w metrze.

Kiedy później  Hopkins spotkał się Feiferem, pisarz powiedział, że już nie ma żadnego egzemplarza , bo ostatni pożyczył przyjacielowi, a ten zgubił książkę gdzieś w metrze.

Przewidzenie zwycięstwa Trumpa w „ Simpsonach”

Autorzy kreskówki „ Simpsonowie” w jednym z odcinków w 2000 roku powiedzieli , iż Donald Trump został prezydentem USA.

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.