10 historii ludzi, którzy pokonali najgorsze nalogi

0
276

Wszyscy doskonale wiemy jakie skutki  ma alkohol i narkotyki na organizm, ale kiedy widzimy zmiany na własne oczy mimo woli przebiegają dreszcze na ciele.

Postanowiliśmy zebrać kilka historii tych, którym udało się przezwyciężyć szkodliwe nałogi i rozpocząć nowe życie. Być może  nie ma lepszego przykładu dla promowania zdrowego trybu życia.

1000 dni bez heroiny

Bohaterka tych zdjęć podzieliła się swoją historią: „Miałam 22, kiedy zaczęłam zażywać narkotyki, ale rok później opamiętałam się i zaczęłam swoją podróż do uzdrowienia. Teraz mam 25 i wszystko już mam za sobą. Ale chciałabym zaapelować do wszystkich, którzy są w podobnej sytuacji: nie bój się prosić o pomoc, pozwól sobie pomóc. ”

1,5 roku bez alkoholu i narkotyków

Ta dziewczyna opowiedziała: „Alkohol i narkotyki doprowadziły mnie stanu jak widać na zdjęciu po lewej stronie: już nie wierzyłam w przyszłość i zostałam opętana przez zaburzenia lękowe. Na zdjęciu po prawej stronie –  też ja, ale półtora roku później: pełna nadziei i planów, lubię dbać o siebie. Jestem wdzięczny za to, że po raz kolejny wróciłam do życia. ”

1 rok bez heroiny

A ta dziewczyna może z łatwością być modelką dla najlepszej reklamy społecznej przeciw  narkotykom. Charakterystyczne plamy na twarzy są spowodowane problemami hormonalnymi i naczyń krwionośnych.

1 rok bez metaamfetaminy

„Byłem zaangażowany stopniowo: od czasu do czasu zażywając narkotyki myślałem, że posiadam wyjątkową moc kontrolowania siebie, która pozwala trzymać się w  rękach. Ale ja już byłem uzależnionym  i nie od razu to zrozumiałem. Teraz wszystko się skończyło, a jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy jest to coś, że mogę znów spędzać czas ze swoją siostrzenicą. Jak fajnie być wujkiem! ”

90 dni bez metaamfetaminy

„Ja nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak strasznie wyglądam – taka chudość nie była mnie do twarzy. Patrzyłam na tych, komu udało się wybrnąć z tego błota i szczerze chciał pójść ich drogą. Życzę wszystkim, kto stara się pozbyć się tego okropnego nałogu, siły –  należy pamiętać, że na końcu tunelu jest światło.

5 lat bez alkoholu

„Odkąd przestałam pić alkohol, zmieniło się wiele rzeczy:  poprawiłam relacje w rodzinie i zrozumiałam, czym jest szczęście. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zwalczyć ten nałóg i rozpocząć nowe życie. ”

1 rok bez heroiny

It's a Fuckin celebration #FuckMeth #FuckHeroin #EverydayIsAMiracle #WeDoRecover #Recovery #Sobriety

A post shared by Your Neighborhood Hope Dealer (@bilderbackbrooke_) on

„Życie bez narkotyków – to prawdziwe zwycięstwo dla mnie. Nigdy nie byłam w stanie wytrzymać tak długo, a wszystko dlatego, że tym razem ja naprawdę tego chciałam. ”

1 rok bez alkoholu i narkotyków

Let's hear it for Robert! @robbiehudson117 ???? "I've been sober now for 1 year from alcohol and drugs, times got hard causing me to be on the streets, trouble with police and etc due to my behaviours and the way these substances made me be, I hope you can share my pic as it's great just being involved and doing what I thought was the impossible and seeing others doing the same. My sober date is 07/12/15" #soberlife #sobriety #recoverystories #recovery #sobermovement #soberissexy #partysober #cleanandsober #cleanandserene #odaat #onedayatatime #behappywithyourself #behappy #bepositive #soberaf #support #na #aa #inspiration #inspire #hope #courage #addictionrecovery #bethechange #wedorecover #sobersince #beforeandafter #transformation

A post shared by SKAB (@skab_365) on

„Miałem kiepski czas: wędrował ulicami, piłem i brałem narkotyki, i dlatego miałem problemy z policją. Dobrze, że teraz odbywa się to, co wydawało mi się jest prawie niemożliwe, ale również dla mnie bardzo inspirujące są sukcesy innych. ”

5 lat bez alkoholu, kokainy i ecstasy

Let's hear it for @ka.ri.ssa ???? "My names Karissa, I'm 26 years old.. I started drinking and smoking weed when I was 13 and fell in love with not having to be present for my life. By 15 I was using cocaine and by 16 I was smoking meth and doing ecstasy . I lived in the fast lane.. Guns, dealing, drugs, drinking and not caring about the consequences. I was cold hearted or at least I tried to be so that I couldn't get hurt. By the time I was 21 I wasn't even getting drunk anymore, I barely had any friends that really knew me and I had lost sight of all my dreams. I was waking up puking and shaking and coming down. I got a dui driving with a hangover and was mandated to 12 step programs. I dived in. It took me a while to commit to sobriety . I had no clue how to live without alcohol or drugs. I got tired of being disgusted with myself and surrender it all. I'm blessed to say ive been sober since 8/20/2012 and my life is incredible. I'm a full time student and employee. I'm a reliable friend and a trust worthy girlfriend. I work in treatment and aspire to help people like me that struggle every day to stay present. I'm so grateful for recovery and everything its taught me so far." #soberlife #sobriety #recovery #recoverystories #sobermovement #soberissexy #partysober #cleanandsober #cleanandserene #odaat #onedayatatime #behappy #bepositive #behappywithyourself #aa #na #hope #courage #inspire #inspiration #soberaf #support #addictionrecovery #bethechange #wedorecover #sobersince #transformation #beforeandafter #sobersunday

A post shared by SKAB (@skab_365) on

Opowieść bohaterki: „Nazywam się Klarissa, mam 26 lat. Zaczęłam pić i brać narkotyki od 13 lat – tak spędziłam swoją młodość, aż do 21 lat. Każdego dnia budziłam się w strachu i straciłam wszystkie swoje marzenia. Ale jednego dnia zrozumiałam że jestem nieprzyjemną sama dla siebie i postanowiłam skończyć z tym. Teraz moje życie  bardzo się zmieniło:  studiuję i pracuję, pomagam takim, kim kiedyś sama była. ”

7 lat bez alkoholu

Happy Friday! Let's all give some love to Paul who's been #sobersince April 20, 2009!! You are an inspiration!

A post shared by Sober Nation (@sobernation) on

Przez ponad 7 lat ten człowiek nie pije alkoholu.  Zmiany są  oczywiste: mężczyzna z  okładki?

Źródło: adme

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.