Co podbródek może opowiedzieć o naszym dzieciństwie

0
339

„Podbródki mogą coś opowiedzieć o naszym dzieciństwie” – postanowili naukowcy i przeprowadzili badanie. Zbadali  około 6 600 nastolatków w wielu od 12 do 17 lat i okazało się, że mieli rację.

Wysunięty do przodu podbródek (prognatyzm)

Ludzie z wysuniętą żuchwą mają dobry układ mięśniowy i mocny układ kostny, ale mają również skłonność do tycia.

Cofnięty podbródek (retrognatyzm)

Cofnięta żuchwa wręcz odwrotnie świadczy o słabo rozwiniętym układzie mięśniowym, natomiast o giętkim układzie kostnym i braku skłonności do tycia oraz o predyspozycji do daltonizmu. W momencie urodzenia ludzie z takim podbródkiem mniej ważą.

Asymenryczna żuchwa

Asymetria żuchwy  nie jest wrodzona lesz nabyta. Pojawia się z powodu stresu organizmu w dzieciństwie, na przykład przez  brak białka,   zbyt wczesnej rezygnacji z karmienia piersią, a także przez oddziaływanie metali ciężkich, otyłość i palenie.

Asymetryczny może być wysunięty i cofnięty podbródek.  Zgodnie z wynikami badań taki podbródek miał każdy czwarty badany. Lekka asymetria nie jest widoczna , oczywiście  jeśli nie jesteśmy ortodontami. Istnieją jednak sposoby to sprawdzić:  Otóż, masz asymetryczną budowę żuchwy jeśli:

przeżuwasz częściej prawą lub lewą stroną;

raczej ściskasz, a nie rozcierasz jedzenie;

na niektórych zębach płytki nazębnej jest więcej niż na innych;

czasami krwawią dziąsła

Symetryczny równy podbródek

Symetryczna budowa  żuchwy, zgodnie z wynikami badań świadczy  o dziedziczeniu tej cechy , na którą w żadnym stopniu nie wpłynęły czynniki zewnętrzne i otoczenie.

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.