10 przyzwyczajeń przyspieszających proces starzenia się

0
234

To , jak wyglądamy w każdym wieku w dużym stopniu zależy od genetyki. Ale to nie jest jedyny czynnik – my też w dużej mierze wpływamy   na proces starzenia.

Chcielibyśmy opowiedzieć o dziesięciu  przyzwyczajeniach, które kradną nam młodość. Nigdy nie za późno zrezygnować z następujących rzeczy.

Wyeliminować z diety tłuszcz

Dużo ludzi dbających o swoją figurę popełniają błąd: eliminują z diety produkty zawierające tłuszcz. Takie odżywianie przynosi szkodę zarówno całemu organizmowi, jak i skórze : szybko pojawiają się zmarszczki. Warto włączyć do diety czerwona rybę , orzechy, śmietanę i masło.

Tutaj opowiada się o innych produktach przedłużających młodość.

Pić napoje przez słomkę

Kiedy  pijemy napój przez słomkę, usta układają się w rurkę. To z kolei sprawia, że wokół ust robią sie małe zmarszczki. To samo dotyczy palenia.

Między innymi, jeśli jest palisz, a chcesz jednak wyglądać młodo- postaraj się rzucić , mimo to , że brzmi banalnie.

O innych korzystnych przyzwyczajeniach można przeczytać tutaj

Spać na boku

Kiedy śpimy na boku czy na brzuchu , to dosłownie „wciskamy” twarz w poduszkę. To powoduje pojawienie sie zmarszczek na policzkach i podbródku, Jeśli rozpatrywać pozycje dla snu pod kątem zachowania młodości skóry, to najlepsza pozycja – na plecach.

W tym artykule jeszcze kilka dobrych sposobów na mocny i produktywny sen.

Nie dbać o postawę

Kiedy garbimy się albo siedzimy w sposób nieprawidłowy, kręgosłup sie skrzywia.  Nierównomierne obciążenie mięśni wywołuje ból i zmęczenie. Oprócz tego prawidłowa postawa kształtuję zgrabną sylwetkę , wpływa na chód i nasz ogólny wizerunek.

Chronić skórę przed słońcem tylko na wczasach

Promienie ultrafioletowe – główna przyczyna przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Dlatego trzeba wybrać dzienny  przeciwsłoneczny krem do twarzy z filtrem i stosować go nawet kiedy chmurnie , bo chmury „przepuszczają” 80% promieni ultrafioletowych, które trafiły do atmosfery.

Tym osobom, które chcą opalać się nie ryzykując zdrowiem polecamy ten artykuł.

Nadużywać ogrzewania

Podczas ogrzewania lokali powietrze staje się bardzo suche.  To od razu odczuwają nasze włosy I skóra, które dość szybko przestają być nawilżone. Postaraj się ustawić ogrzewanie w taki sposób, żeby było  troch,ę chłodniej, szczególnie w sypialni.

Tutaj jeszcze kilka podpowiedzi , które pomogą przedłużyć młodość skóry.

Zrezygnować z cukru

Nadużywanie cukru oczywiście przynosi szkodę organizmowi, ale spokój wewnętrzny nie mniej ważny niż smukła sylwetka, a dobry humor przedłuża życie. Właśnie dlatego pozwalaj sobie czasami słodycze, ale pamiętaj, że tylko „ czasami”. Jeśli chcesz przekąsić – zjedz owoce lub warzywa.

Między innymi tutaj jest kilka powodów , żeby przestać walczyć ze swoim węwnętrznym obżarciuchem.

Oglądać telewizję zbyt często

Jedna godzina spędzona przy telewizorze , skraca nasze życie na około 22 minuty. Szanowni internauci, komputera to też dotyczy. Trzeba wstawać i robić małą rozgrzewkę każde 30 minut.

Jeśli nie możesz robić tego często, to są ćwiczenia, które dasz radę wykonać nie wstając z krzesła.

Mało spać

Dorosły człowiek powinien spać 7 godzin na dobę, a jeszcze lepiej 8. Kiedy śpimy mniej, organizm nie daje rady odpocząć i to wpływa na jego funkcjonowanie i nasz wygląd zewnętrzny. Między innymi, fachowcy  polecają iść do łóżka o 22-23 godzinie.

Stresować się przez brak dobrej ogranizacji własnego czasu

Ciągły stres przynosi szkodę komórkom nerwowym, zaburzając ich regenerację. Organizm szybko się „niszczy” i zaczyna się proces starzenia. Często stres spowodowany naszą niezdolnością do organizacji własnego czasu. Żeby zmniejszyć poziom zdenerwowania i stresu, zacznij wszystko robić stopniowo i na czas, a nie czekaj, aż będzie deadline.

I pamiętaj – od nas  zależy nie wszystko , ale  dużo.

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.