15 najbardziej szkodliwych rzeczy, które zabijają erekcję

0
2290

Dobry seks – gwarancja mocnych relacji rodzinnych. Jednak obecnie mężczyźni coraz częściej borykają sie z problemem zaburzenia erekcji. Staje się to przyczyną nieporozumień w rodzinach, depresji, alkoholizmu itp.

Jeśli eliminować z diety te 15 produktów, to siła męska zostanie z Tobą na wiele lat.

Kurczak, wołowina i wieprzowina produkowane przemysłowo zawierają sporo hormonów, które dodawane są do jedzenia zwierząt w celu  szybkiego zwiększenia wagi.  Kiedy spożywamy  dużo takiego mięsa, zmienia się tło hormonalne.

Najbardziej niebezpieczna rzecz dla siły męskiej – piwo. Oprócz alkoholu zawiera ono fitoestrogeny-  płciowe hormony żeńskie.

Nawet najsłabszy z narkotyków, którym jest marihuana w dużym stopniu zmniejsza stężenie testosteronu we krwi i zaburza wyrzucanie hormonów. Ponadto marihuana uszkadza chromosomy, co z kolei powoduje mutacje genetyczne.

Palenie. Główne patologiczne działanie nikotyny – ciągły skurcz  tzn. zwężenie – drobnych naczyń, w tym tych, które dostarczają krew do narządu płciowego.

Tłuszcze trans, które są składnikiem fast foodu, margaryny i nawet lodów wywołują mutacje genetyczne i zmiany hormonalne.

Badania pokazują, że z 200 najbardziej popularnych leków 16 mogą spowodować impotencję. Na liście okazały się preparaty stosowane przy nadciśnieniu tętniczym, leki spazmolityczne, uspakajające, nasenne i środki stosowane w chorobie wrzodowej żołądka.

kofeina niszczy swobodny testosteron, skutkiem czego jest zwiększenie stężenia hormonów żeńskich.

Główną przyczyną zaburzenia erekcji spowodowanego systematycznym używaniem alkoholu jest zaburzenie funkcji wątroby  powodujące zaburzenie metabolizmu hormonów męskich, od których zależy normalna funkcja płciowa.

Organizm produkuje testosteron, hormon wzrostu i inne bardzo ważne hormony podczas snu. Otóż brak snu też negatywnie wpływa zarówno na odporność, jak i męską siłę.

Pieczywo  zawiera kilka produktów  zmniejszających stężenie  testosteronu: kwasy, drożdże i cukier.

Kiełbasa i wędliny zawierają płyn wędzarniczy. Kiedy on trafia do organizmu,  powoduje toksyczne uszkodzenie tkanek jąder – gruczołów produkujących 95% testosteronu w organizmie.

Wysoki poziom cukru  we krwi – jeden z głównych czynników ryzyka, jeśli chodzi o impotencję.  Cząsteczki glukozy hamują funkcje zakończeń nerwowych, a to negatywnie wpływa na erekcję.  Bezpieczna  dawka cukru – 50 gramów dziennie.

Eksperymenty udowodniły, że zwiększony poziom soli zmniejsza produkowanie testosteronu. Sól oczywiście potrzebna dla regulacji balansu wodnego w organizmie, ale ważna jest ilość.  Szkodę sprawia nie sól, lecz jej nadmiar.

Przy otyłości pojawiają się zaburzenia balansu hormonalnego, zmniejsza się produkowanie testosteronu, zwiększa się poziom glukozy we krwi.  Wtórne cechy płciowe stają się mniej wyraźne, pojawiają się problemy z erekcją.

 Soja zawiera fitoestrogeny –  roślinne zamienniki hormonu płciowego żeńskiego. W małych ilościach nie jest niebezpieczna, jednak  nie zaleca się spożywać jako całkowity zamiennik mięsa, ponieważ zmniejsza się produkowanie męskich hormonów płciowych.

Źródło kaktus

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.