Jak nasz kręgosłup zmienia się pod wpływem stresu

0
163

Bóle w plecach mogą byc spowodowane nie tylko urazem czy chorobą, ale i stresem. Naukowcy udowodnili, iż częste stresy skutkują pojawieniem się chorób psychosomatycznych.

Co się dzieje z naszymi plecami, kiedy się stresujemy?

Cierpi kręgosłup szyjny

Często dolegliwości w obrębie szyi  są spowodowane urazem psychicznym i mogą się nasilać, kiedy człowiek ma dużo zobowiązań i problemów. One niby przygnębiają i organizm reaguje w taki sposób.

Rozwija się kifoza i skolioza

Skolioza może pojawić się, jeśli człowiek przez dłuższy czas musiał dosłownie  schylać  się pod ciężarem okoliczności i problemów. Ludzie garbią się, kiedy odczuwają presję w pracy  lub w domu. W taki sposób starają się oni wykręcić się, czyli uniknąć problemów.

Przeszkadzają bóle w dolnej części kręgosłupa

Stres możу być główną przyczyną bólu w okolicy kręgów krzyżowych. Jeśli ostatnio nie podnosiłeś ciężarów i nie uderzyłeś się, to przyczyna problemu może mieć podłoże psychologiczne. Często stres i zmartwienia  pojawiają się przez problemy z pieniędzmi, trudne relacje międzyludzkie albo szybkie przemiany życiowe.

Czasami z powodu stresu cierpi kość ogonowa. Szczegolnie, jeśli w przeszłości już był podobny uraz.  Kość ogonowa może boleć, jeśli człowiek ma wyrzuty sumienia, czuje za coś winę i nie może zapomnieć o przeszłości.

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.