5 ćwiczeń na jędrne i okrągłe pośladki

0
384

Oto 5 znakomitych ćwiczeń, które pomogą Ci wyrzeźbić nogi i pośladki przybliżając Cię o kolejny krok w osiągnięciu perfekcyjnego ciała. Wpleć te ćwiczenia w  swój standardowy trening, upewnij się, że Twoja dieta jest zdrowa i pamiętaj o cardio dzięki któremu spalisz trochę kalorii.

Zaczynamy!

Wykrok

Stań prosto trzymając ręce na biodrach.  Wysuń jedną nogę do przodu, po czym ugnij ją w kolanie tworząc kąt prosty. Cofnij się do tyłu  i powtórz ćwiczenie zmieniając nogę. Powtarzaj 10 do 20 razy ćwiczenie na każdą nogę w trzech seriach. By zwiększyć intensywność ćwiczenia utrzymaj ciężarki w dłoniach.

Ośli Wykop

Zacznij od pozycji klęczącej, dłonie rozstaw tak, by były prostopadłe do ramion, a kolana tak, by leżały prostopadle do bioder. Zachowaj prawą nogę w zgięciu, a stopę na fleksie. Podnieś lewą nogę i piętą napieraj do sufitu. Lewą nogę podnoś tak, by stopa ostatecznie znajdowała się nad pośladkiem. Ściśnij mięśnie pośladków i wróć do pozycji początkowej.

Hydrant Przeciwpożarowy

Rozpocznij od pozycji klęczącej, dłonie miej pod ramionami, a kolana pod biodrami. Otwórz swoją lewą nogę wysuwając kolano do zewnątrz, tak by wewnętrzna część Twojego uda była prostopadła do podłoża. Ściśnij mięśnie pośladków i brzucha, po czym powróć do pozycji początkowej. Pamiętaj, by nie odkładać kolana ćwiczącej nogi na podłoże. Powtarzaj ćwiczenie 15 razy, następnie zmień nogę. Wykonuj ćwiczenie w trzech seriach.

Pulsujące Przysiady

Zacznij stojąc na szeroko rozstawionych nogach, palce u stóp skieruj na zewnątrz. Ręce wyprostu j i wysuń do przodu . Zrób przysiad, zachowując palce na tej linii z kolanami. Plecy miej wyprostowane podczas całego czasu wykonywania ćwiczenia. Pozostań w pozycji przysiadu i pulsuj ciałem do góry i w dół podnosząc i obniżając pośladki. Pulsuj 15 razy zanim staniesz na wyprostowanych nogach. Powtórzenia rób 15 razy po 3 serie. By zwiększyć intensywność ćwiczenia chwyć dwa ciężarki, po jednym na każdą rękę.

Most

Połóż się plecami na macie, twarz skieruj do góry. Połóż hantle na biodrach. Twoje stopy powinny być rozstawione szerzej, niż biodra ale znajdować się zaraz pod kolanami. Zapierając się piętami, podnieś biodra do góry ściskając pośladki i ścięgna. Powoli wracaj do pozycji początkowej. Powtarzaj ćwiczenie 15 razy w trzech seriach.

Źródło lifebow

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.