5 filmów, które zasługiwały na sukces

0
691

Nie wiesz,  co obejrzeć w sobotni wieczór? Proponujemy listę świetnych filmów, które zasługiwały na sukces, jednak go nie osiągnęły. Mimo to, ze niektóre z nich zostały nakręcone ponad 15 lat temu, teraż też są aktualne i nowoczesne. Chyba wyprzedziły swoje czasy.

Equilibrium

Na Ziemi już nie ma wojny – wszędzie panuje porządek i szarość. Podjęto decyzję zrezygnować ze wszystkich uczuć, żeby ludzkość zostawała w stanie pokoju. Ludzie biorą pigułki i żyją jak roboty.  Jednak pojawia się pytanie: czy  świat stał się mniej okrutny? Nie, po prostu okrucieństwo już nikogo nie wzrusza. Dlaczego ten film nie cieszył się popularnością do teraz  nikt wie, nawet specjaliści PR. Dopiero po dłuższym czasie i po poważnej porażce , oglądalność  filmu się zwiększyła.

Atlas chmur

Okazuje się, że sześć historii, które wydarzyły się w różnych epokach przeszłości i przyszłości są związane między sobą i pokazują, że nasze wybory czasami zostawiają odgłos w przyszłości. Tykwer i Wachowski złego nie zrobią, ale dla dużego ekranu film okazał się dość długi i trudny. Ledwo udało się pokryć koszty, a o dochodach nawet nie było mowy.

Gattaka- szok przyszłości

Jest świat, gdzie ludzie – to arcydzieła sztuki genetycznej. Tutaj mało możliwości dla tych, kto urodził się prostym człowiekiem, czyj wygląd i zdolności wyznaczył los. Okazuje się jednak, że los determinują nie tylko zdolności i dane intelektualne, ważne są jeszcze takie proste rzeczy jak upór, ambicja, wiara w siebie. One mogą nawet z przeciętnego człowieka zrobić supermana.

Trzynaste piętro

„ Trzynaste piętro” pojawił się jednocześnie z „Matrix”,  właśnie przez to uważano go za film niewypał.  W „Trzynastym piętrze” też opowiada się o wirtualnej rzeczywistości, nie ma jednak wspłaniałych efektów specjalnych, ponieważ ważne są charaktery i poruszone w filmie problemy – sens życia, nieskończoność wszechświata, problem funkcjonowania realnego, myślącego człowieka  z uczuciami w świecie  wirtualnym oraz niemożliwe rozgraniczenie rzeczywistości i iluzji.

Mr.Nobody

Ten film okazał się zbyt trudny  do zrozumienia  dla przeciętnego widza w kinie, nawet mimo to, że każdy kadr  jest piękny. Nemo to ostatni śmiertelny człowiek w czasach, gdy ludzkość osiągnęła nieśmiertelność. On opowiada historię swojego życia , czasami myli się , zapomina , ale generuje pomysły i idee , nad którymi warto się zastanawiać. Właśnie z tego powodu film nadaje się raczej do obejrzenia w domu, gdzie można kliknąć „pauzę” i na spokojnie wszystko przemyśleć.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.