9 Miesięcy w 4 Minuty. Niesamowita Animacja 3D, Którą Każdy Powinien Zobaczyć!

0
826

Cud życia – teraz zobaczysz, na czym polega. W pewnym momencie, każdy człowiek na świecie był zaledwie dwiema oddzielnymi komórkami w ciele dwóch różnych osób. Na skutek romansu, a czasami przypadku, powstaje w pełni ukształtowany człowiek.

Wszyscy wiemy, że każdy pochodzi z plemnika, który połączył się z jajeczkiem. Po kolejnych 9 miesiącach, zostajemy wypchnięci z ciała matki. Ale jak przebiega ciąża? Jak to wygląda? Czy całe dnie śpimy? Czy możemy słyszeć, patrzeć, czuć i myśleć?

Jak to możliwe, że z dwóch oddzielnych komórek, powstaje w pełni uformowany człowiek?

W tym filmie zobaczymy cud życia w wersji 3D. Zaczyna się od momentu zapłodnienia, podczas którego sperma dociera do jajka. Szczęśliwy plemnik z powodzeniem zapładnia komórkę i blokuje pozostałe plemniki przed dostępem do niej. Zapłodniona komórka jajowa przemieszcza się do macicy.

W czwartym tygodniu blastocysta przemienia się w embrion. Tydzień później zarodek zaczyna wyglądać jak mała kijanka z bijącym serduszkiem.

Zaczyna się tworzyć kształt dziecka

Embrion stopniowo zaczyna tworzyć kształt dziecka – pojawiają się twarz. W tym momencie dziecko jest nadal wielkości ziarna fasoli. W dziesiątym tygodniu, oficjalnie przyjmuje nazwę płodu.

W 16. tygodniu ciąży, matka może zacząć odczuwać poruszanie się i kopanie w łonie. W tym czasie dziecko może być w stanie uśmiechnąć się, zwiewać i mieć czkawkę!

Możemy rozpoznać płeć!

Dwudziesty tydzień daje nam możliwość podglądu płci dziecka za pomocą USG. W tym momencie ciąża jest w połowie, ale płód nadal rośnie.

W 25. tygodniu dziecko uczy się poruszać palcami i stopami. Wykształcą się także narządy słuchu, dzięki którym będzie mógł już słyszeć mamę i zacząć rozpoznawać jej głos.

W 30. tygodniu kości dziecka zaczynają twardnieć. Płód zaczyna coraz bardziej wyglądać jak dziecko. Do 33. tygodnia nadal będzie rosnąć i tak aż do porodu.

W kolejnym tygodniu dziecko zacznie poruszać głową w dół, w ramach przygotowań do narodzin. Do 37. tygodnia wszystkie fazy rozwoju w łonie matki się zakończą. Pozostaje kwestia oczekiwania przyjścia dziecka na świat!

Źródło missgorilla

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.