10 stron, na których wyszukiwanie muzyki jest bardzo wygodne

0
139

Jeśli juz masz dość starej playlisty, a pomysłów na nową – zero, trzeba oddać się w ręce losu i utalentowanych informatyków projektujących strony z wyszukiwarką muzyki , które orientowane na preferencje użytkowników.

Poniżej kilka stron internetowych, na których wyszukiwanie  nowej muzyki jest bardzo wygodne (albo starej: bo wszystko nowe – to dobrze zapomniane stare.

Last.fm

Jeśli dasz stronie możliwość przeanalizować muzykę, której słuchasz teraz na swoim komputerze, to otrzymasz listę  piosenek o podobnym stylu muzycznym.   Jest dużo przycisków, klikając na które możesz zminić ustawienia wyszukiwarki  w celu znalezienia arcydzieł muzycznych.

Inmood

Na stronie Inmood wybierasz z listy swój humor i od razu proponowana jest playlista z odpowiednimi piosenkami. Są dość duże playlisty, na przykład dla pozytywnego humoru, albo małe – dla smutku czy melancholii. Warto spróbować.

Stereomood

Ta strona też proponuje muzykę odpowiednio do humoru,  można jednak  nie tylko wybrać z listy, a wpisać jakiekolwiek słowo, które przyjdzie do głowy i otrzymać swoje „zamówienie”.

Billboard

Tutaj można wybrać coś bardzo popularnego i najnowszego  – czy będzie się podobało? To się okaże. Kliknij na przycisk Hot100 i szybko przejrzyj, tzn. posłuchaj listę.

Jango

W wyszukiwarce należy wpisać imię wykonawcy i strona poda jedną piosenkę z jego albumu, a potem zaproponuje jeszcze kogoś. Te piosenki, które się podobały trzeba „polubić”. Wtedy „uzbierasz” sobie porządną playlistę  a strona z kolei , proponując ci coś nowego – będzie się lepiej orientowała, jaki masz gust.

Soundcloud

Na Soudcloud promują muzyków i wykonawców, właśnie dlatego tutaj możesz znaleźć dla siebie coś świeżego , niekonwencjonalnego.  Na stronie Explore zamieszczon utwory, które są aktualnie w trendzie.

8 tracks

Zwykle playlisty na stronach z ustawieniami generowane są automatycznie, tutaj natomiast są one zebrane przez użytkowników, a to znaczy, że niektóre playlisty – prawdziwe arcydzieła sztuki muzycznej. Wystarczy tylko wpisać słowa kluczowe.

Gnoosic

Strona prosta jak drut: na starcie trzeba wpisać nazwy trzech zespołów albo wykonawców, które Ci sie podobają , po czym zostaną Ci zaproponowane nowe opcje. Jeśli spodoba Ci się  – trzeba polubić lub ewentualnie kliknąć „ nie lubię tego”, wtedy strona będzie rozumiała w którym kierunku iść dalej.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.