5 błędów, które popełniamy podczas podcierania się w toalecie. Zapewne każdy z nas je robi!

0
1176

Podcieranie się w toalecie jest owiane ogromną tajemnicą i raczej nie mówi się o tym otwarcie.

Nie wszyscy chcą się do tego przyznać, ale każdy z nas ma czasem problem z odpowiednim podtarciem się papierem toaletowym i pewnie nikt nie jest pewien, czy robi to w odpowiedni sposób.

Oto 5 oznak, które powiedzą Ci, że źle podcierasz się papierem toaletowym:

#1: Podcierasz się od tyłu do przodu

Powinieneś zawsze, zawsze wycierać się od przodu do tyłu. Jeśli nie, może się to skończyć dla Ciebie poważną chorobą.

Według Still University, niektóre z głównych przyczyn infekcji dróg moczowych są bakterie znajdujące się w kale. Dlatego ważne jest, aby nie wycierać się od tyłu do przodu. Może to powodować kumulacje bakterii w miejscu, w którym tego nie chcesz.

#2: Zbyt intensywne podcieranie

Rozumiemy chęć całkowitego wyczyszczenia, ale nadmierne pocieranie sprawi, że w dłuższej perspektywie skóra stanie się w tym miejscu podrażniona.

To nie wszystko, gdyż takie działanie może przyczynić się do powstania hemoroidów lub krwawienia. Aby uniknąć tego niewygodnego problemu, podcieraj się delikatnie!

#3: Niedokładne podcieranie

Pozostałości cząstek kału mogą powodować podrażnienie narządów płciowych, nieprzyjemny zapach i kumulację bakterii. Upewnij się, że podcierasz się wystarczającą ilością razy, aby pozbyć się wszystkiego, ale uważaj, aby nie podrażnić skóry. Najlepiej jest dodatkowo skorzystać z bidetu, aby zachować odpowiednią higienę.

#4: Podcieranie się chusteczkami dla niemowląt

Doktor Holly Phillips w czasopiśmie Women’s Health, mówi o tym, że nie ma żadnej przewagi medycznej w czyszczeniu miejsc intymnych chusteczkami dla niemowląt w przeciwieństwie do papieru toaletowego. Oczywiście mogą one sprawić, że poczujesz się czystszy, ale pamiętaj, że nie można ich wyrzucać do toalety! Są bardzo częstą przyczyną zapychania kanalizacji.

#5: Podcieranie na stojąco

Jeśli kiedykolwiek wstałeś, aby podetrzeć się po “dwójce”, może zauważyłeś, że trudniej jest dotrzeć do miejsca, które chcesz wyczyścić?

Stanie sprawia, że zaciskają się Twoje pośladki i mniej prawdopodobne jest odpowiednie wyczyszczenie miejsc intymnych. Nie popełniaj tego błędu!

Jak prawidłowo się podetrzeć?

Najlepszym sposobem na podcieranie się po skorzystaniu z toalety jest od przodu do tyłu. Nacisk nie powinien być zbyt duży, aby nie uszkodzić cienkiej skóry wokół odbytu, ale również nie za słaby, aby nie pozostawiać drobinek kału oraz bakterii.

Opcja alternatywna:

Jeśli kiedykolwiek miałeś przyjemność używać bidetu, to wiesz jak ułatwia on życie.

Bidetu używa się po skorzystaniu z toalety i podtarciu się, aby podmyć się i zachować najwyższą higienę. Jeśli możesz sobie pozwolić na zainstalowanie bidetu w swojej łazience, zrób to! Nie pożałujesz.

Źródło  5minutdlazdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.