Zobacz w akcji 91-letnią gimnastyczkę. Jest niesamowita!

0
154

Ma zaledwie 1,52 metra wzrostu, ale jej siła i sprawność powodują, że podziwia ją dosłownie każdy. Sport daje jej mnóstwo radości i satysfakcji. Dlatego nie umie się z nim rozstać.

Johanna Quaas jest niemiecką gimnastyczką. Mimo, że ma już ponad 90 lat, nadal jest aktywna i codziennie ćwiczy różne akrobacje. Ta fantastyczna staruszka udowadnia wszystkim, że wiek nie jest żadną barierą do spełniania swoich marzeń.

Mówią na nią „Super Babcia”

Emerytka jest bardzo sprawna i nie ma problemów z utrzymaniem równowagi. Wydaje się, że czas się dla niej zatrzymał. Jaka jest tajemnica jej doskonałej formy?

 Urodziłam się w rodzinie, w której wszyscy uprawiali sport. Więc jest to dla mnie coś naturalnego. Codziennie wstaję wcześnie rano i biegam po schodach w górę i w dół. Później ćwiczę jogę. Gimnastykę uprawiam od 30. roku życia. Jedyna dłuższa przerwa w mojej karierze, to okres kiedy wyszłam za mąż i urodziłam dzieci. Po tym wróciłam do ćwiczeń w wieku 56 lat.

Johanna ma trzy córki, dwójkę wnucząt i męża. Stara się ich nie zaniedbywać i poświęca im każdą wolną chwilę.

Jak tylko zsiądę z roweru, zeskoczę z bieżni czy skończę pływać, lecę do domu zająć się moją ukochaną rodziną. Cieszę się, że rozumieją moją pasję – mówi z uśmiechem na ustach kobieta.

Dzięki regularnym ćwiczeniom Johanna zachowała zdrowie i piękną sylwetkę

Kobieta nadal startuje w zawodach i chwali się w Internecie filmikami, w których prezentuje swoje umiejętności. Jeden z nich możesz zobaczyć tutaj:

Źródło missgorilla

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.