23 szokujące kadry znanej świątyni, od których chce się wymiotować!

0
1335

Jakie skojarzenia pojawiają się w Twojej głowie, kiedy słyszysz „ święta rzeka Ganges”? Czysta woda szerokiej rzeki w egzotycznym kraju?

Rzeka Ganges – jedna z największych i najdłuższych rzek w Azji Południowej. Istnieje legenda, iż Ganges to rzeka z nieba, która zeszła na Ziemie. Jednego razu król Bharata poprosił rzekę, żeby płynęła na Ziemi, aby oczyścić kości swoich przodków.  Żeby silny prąd rzeki nie zmył ludzi na Ziemi, bóg Śiwa postawił swoją głowę i rzeka płynęła po jego długich włosach.

Hindusi uważają, że Ganges święta, każdy rok idą na  długie pielgrzymki. Wierzą w to, że wody Ganges mogą oczyścić ich od grzechów. Według hinduskich obyczajów na brzegach Ganges kremują ciała zmarłych, a pył rozwiewają na wodą. I to w lepszym wypadku…

W gorszym biedni ludzie, którzy nie mają możliwości kremacji, po prostu rzucają trupy do wody . Okropny widok! Wrażliwych prosimy na to nie patrzeć!

Niestety oczyszczając duszę, mieszkańce Indii brudzą ciała. Ponadto, Hindusi za bardzo się nie przejmują i po prostu kąpią się, myją zęby , piorą ubrania i trzymają krowy w wodach rzeki Ganges.

Wody staje się coraz mniej, a zanieczyszczeń od działalności ludzi co raz więcej…

Dzisiaj w Indiach przebywa ogromna ilość turystów. Co prawda oczekiwania podróżujących często nie spełniają się przez okrutną rzeczywistość…

 

Warto zauważyć, że rząd  w Indiach jednak działa. W ciągu ostatnich 15 lat władze uruchomiły od razu kilka programów dotyczących oczyszczenia wody . Jednak na razie nie ma żadnych rezultatów.

Źródło lamp

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.