Jeśli używasz tej popularnej pasty do zębów, uważaj! Może ona zagrażać Twojemu zdrowiu!

0
409

Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała oświadczenie zakazujące dodawania triclosanu (środka antybakteryjnego) do mydeł detergentów, kosmetyków, a nawet past do zębów. Powód? Triclosan został uznany przez naukowców za niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia! Badacze twierdzą, że powoduje alergie, przyczynia się do powstawania nowotworów i różnego rodzaju zaburzeń hormonalnych.

Pasta Colgate Total jest jednym z wielu produktów, który zawiera ten niebezpieczny według specjalistów środek.

Zagrożenie wynikające z korzystania ze środków zawierających triclosan jest naprawdę duże. Na początku jest to zaburzenie endokrynologiczne wiążące się z funcjonowaniem hormonalnym, które może mieć bezpośredni wpływ na mózg, układ odpornościowy i rozrodczy.

Tego typu chemikalia zakłócają przede wszystkim pracę tarczycy, wpływają negatywnie na poziom testosteronu i estrogenu, co w następstwie może przyczynić się do wielu problemów zdrowotnych – bezpłodność, otyłość, rak i kilku innych. Badania wykazały, że mogą prowadzić do problemów z uczeniem się, zaburzeń pamięci, alergii i osłabienia organizmu. Niestety, długotrwałe obcowanie z niebezpiecznym środkiem antybakteryjnym może być przyczyną nieodwracalnych skutków.

Źródło 5minutdlazdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.