10 najbardziej niebezpiecznych ras psów na świecie

0
1337

Chociaż psy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, ich ewolucja została zaburzona przez kaprysy i potrzeby człowieka. Poprzez modyfikacje genetyczne i mieszanie cech różnych ras psów pozyskano wiele ras o pożądanym charakterze i wyglądzie. W ten sposób na przykład powstały rasy psów silnych i przystosowanych do ciężkiej pracy, uważanych za niebezpieczne i agresywne. Jeśli chcesz wiedzieć przy jakich psach lepiej pozostać czujnym, poznaj 10 najbardziej niebezpiecznych ras psów.

1. Buldog amerykański

Podczas, gdy większość psów z rasy Buldog jest mała i pulchna, amerykańska odmiana zrywa z tym schematem. Pies pomimo groźnego wyglądu jest bardzo towarzyski. Przywiązuje się do właściciela i rodziny. W stosunku do niej jest czuły i towarzyski, lubi być w centrum uwagi. Buldog posiada silny instynkt terytorialny i w razie zagrożenia staje w obronie swojej rodziny i może stać się agresywny. Jest łatwy do ułożenia, pod warunkiem, że da się go do tego nakłonić.

2. Mastiff neapolitański

Chociaż ta rasa ujęta jest na liście najniebezpieczniejszych ras psów, trudno uwierzyć, że pies strzegący murów Hogwartu mógłby być groźny. Prawda jest taka, że dzięki swojej wadze, sile i potężnym szczękom staje się jednym z najniebezpieczniejszych psów. Nie daj się zwieść jego spokojnemu wyglądowi i spojrzeniu, mastiff potrafi być groźny. Zachowanie psa zależy od jego wychowania. Jedni twierdzą, że jest są to psy bardzo zrównoważone i atakują w ostateczności. Natomiast drudzy sądzą, że są to psy samolubne chodzące własnymi ścieżkami, co może być niebezpieczne.

3. Bandog

Bandog jest mieszanką mastiffa i buldoga, najprawdopodobniej rasa wywodzi się z Anglii. Są to psy agresywne, wymagającej ścisłej socjalizacji i ułożenia już od szczeniaka. Jest silnie dominujący i za wszelką cenę chce zdominować właściciela. Źle wychowany jest niebezpieczny i nieobliczalny. Odpowiednio ułożony powinien być spokojny i wierny. Jest to dobrze zbudowana rasa psa, dość masywna. Niestety brakuje mu cierpliwości i z tego względu nie nadaje się na psa rodzinnego, nie lubi dzieci.

4. Wilczak

Zasadniczo wszystkie psy pochodzą od wilczych przodków. Wilczak czechosłowacki stworzony został na potrzeby Straży Granicznej, która wykorzystywała je do patroli w trudnych terenach. Pies ten jest bardzo terytorialny i oddany swemu przywódcy. Wymaga niezwykle dużo ruchu, inaczej znudzony może zniszczyć ogród kopiąc w nim niezliczone kratery. W zachowaniu jest aktywny, wytrzymały, odważny i bardzo pojętny. Wilczak nieodpowiednio wychowany potrafi być agresywny bądź zbytnio płochliwy.

5. Boerboel

Rasa tego psa należy do typu molosów. Jest to mieszanka największych psów. Psy te mają tendencję do dominacji. Mają silny instynkt terytorialny. Źle wychowane mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia. Uwielbiają kontakt z właścicielem, a pozostawione same na dłużej potrafią zniszczyć dom lub ogród.

6. Dog argentyński

Dog to bardzo duży i silny pies, z silnie rozwiniętym instynktem terytorialnym. Rasa ta świetnie sprawdza się w roli psa stróżującego czy psa do towarzysza. Został zaprojektowany do polowania na grubą zdobycz np. pumy. Dzięki swym cechom, wykorzystuje się go w pracy Policji bądź w Straży Granicznej. W przypadku trzęsień ziemi lub zawalenia budynków służą do poszukiwania osób znajdujących się w gruzach. Sprowokowany dog potrafi bezwzględnie walczyć. To silne i czujne zwierzęta. Potrzebuje równie silnego i konsekwentnego właściciela oraz dużo ruchu.

7. Dog kanaryjski

Oryginalna nazwa to perro de presa canario. Ten pies posiada bardzo mocną szczękę. Dawniej wykorzystywano je przy wypasie bydła oraz do psich walk. Pies w stosunku do rodziny jest czuły i do niej przywiązany. Dla osób obcych jest podejrzliwy i nieufny. W sytuacji zagrożenia potrafi zaatakować. Dogi kanaryjskie to bardzo inteligentne psy, acz uparte i niezbyt łatwo dają się ułożyć. Ze względu na skłonności do agresji wymagają odpowiedzialnego i konsekwentnego właściciela.

8. Fila brasileiro

Nie daj się zwieść jego łagodnemu wyglądowi. Chociaż swoją budową wygląda na nieszkodliwego psa, jest on stworzony do obrony osobistej. Jego potencjał tkwi w potężnej budowie i niezwykłej wytrzymałości. Psy te są bardzo terytorialne, w razie niebezpieczeństwa będą go bronić. W stosunku do właściciela i rodziny jest czuły i opiekuńczy wobec dzieci.

9. Tosa Inu

Rasa tych psów pochodzi z Japonii, gdzie stworzono je do walk psów. Dlatego są to psy nieustępliwe i wytrwałe. Często określane nieustraszonymi wojownikami. Wymagają odpowiedzialnego wychowania już od szczenięcia. Inaczej staną się niebezpieczne i nieobliczalne. Dla domowników są czułe, posłuszne i oddane. Mimo swoich gabarytów są wrażliwymi i czułymi psami. W wielu krajach posiadanie i hodowla tej rasy jest zakazana.

10. Amerykański pit bull terrier

Chociaż nazwa rasy kojarzy się bezpośrednio z przemocą i agresją, w niektórych przypadkach jest jednym z najbardziej przyjaznych ras z całej listy. Pit bull teriery szkolone były do walk, ze względu na swoją siłę, nieustępliwości i odporność na ból. Psy te charakteryzują się niezwykłą lojalnością wobec właściciela. Odpowiednio wychowany Pit bull potrafi być doskonałym towarzyszem rodziny. Ze względu, że jest to rasa uważana za jedną z najniebezpieczniejszych, w wielu krajach hodowla przez osoby prywatne jest zakazana bądź wymaga specjalnego pozwolenia.

Źródło kfiatki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.