7 objawów, które świadczą o tym, że Twoje ciało prosi o pomoc

0
392

Organizm człowieka – to doskonały mechanizm, w którym dużo procesów wewnętrznych odbywa się jednocześnie. Czasami ciało podaje nam sygnały, ale najczęściej my je ignorujemy, a to  z kolei sprawia problemy ze zdrowiem.

Niektóre sygnały organizmu lepiej nie bagatelizować.

Bezsenność , drażliwość i skurcze w nogach.

Jeśli masz takie objawy, to najwyraźniej w organizmie brak magnezu i potasu. W celu podwyższenia poziomu tych bardzo ważnych pierwiastków trzeba dodać do swojego menu pomidory, pomarańcze, banany i szpinak

Sucha skóra

Suchość skóry może świadczyć o tym, że organizmowi brakuje witaminy E, dlatego warto spożywać więcej warzyw, masła, orzechów i ryby.

Chęć na słodycze

Jeśli nagle poczułeś, że ciągle masz ochotę na słodycze, to przyczyną może być nerwowe napięcie, depresja i zmęczenie. Organizm prosi o glukozę. Natomiast, jeśli nie chcesz mieć nadwagi, dobrym rozwiązaniem będzie miód lub czarna czekolada.

Chęć na lód.

Czasami chęć zjeść lód  świadczy o tym, że masz anemię i organizm cierpi z powodu braku żelaza. Najlepszym źródłem żelaza jest wołowina, jajka i mięczaki. W pierwszej kolejności – jeśli chcesz jeść lód i cierpisz na brak energii –  należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Krwawiące  dziąsła

Nagłe lub ciągłe krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów świadczy o tym, że organizm potrzebuje witaminy C. Produkty, które warto dodać do swojego menu to: cytrusy, szpinak, zielona i czerwona papryka,  pomidory, kalafior , brokuły.

Łamliwe włosy i paznokcie

Organizm sygnalizuje o braku witaminy B. W tej sytuacji trzeba pić więcej mleka, spożywać wodorosty nori i grzyby.

Podkrążone oczy

Takie cienie pojawiają się u ludzi po 50.r.ż.  i to jest normalne. Jeśli takie objawy ma młody człowiek, to świadczy o wysokim poziomie cholesteryny. Trzeba obowiązkowo zgłosić się do lekarza.

Źródło adme

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.