Sekrety najsłynniejszych sztuczek magicznych

0
241

Kiedy byliśmy dziećmi każda sztuczka wydawała nam się realna. Zachwyt wywoływała znikająca moneta czy królik wyjęty z kapelusza. W dorosłym życiu podchodzimy już ze sceptycyzmem do magicznych przedstawień cyrkowych. Nie wierzymy w czary, tylko pragniemy dociec: jak to działa? Z pomocą przychodzą nam eksperci w dziedzinie sztuczek magicznych i zdradzają niektóre sekrety „magicznego” zawodu.

Przecinanie kobiety na pół

Na początku przedstawienia asystentka magika wchodzi do skrzyni i zostaje w niej zamknięta. Następnie musi skulić się tak, aby zmieścić się w jednej części pudła, które zostanie odcięte od reszty. Magik przecina skrzynię i rozdziela części. Jeśli wystające ze skrzyni stopy poruszają się to znaczy, że w drugiej części pudła ukryta jest druga kobieta. Nie bez powodu asystentki są drobne i szczupłe- muszą obie zmieścić się w skrzyni. Po wykonanej sztuczce magik składa skrzynię, zaś “przecięta” asystentka wychodzi cała i zdrowa.

Lewitujące postacie

To jedna z najbardziej popularnych sztuczek, jakie możemy zobaczyć na ulicach prawie wszystkich większych miast. Lewitująca postać zdaje się podtrzymywać całą masę ciała siłą tylko jednej ręki podpierając się grubym kijem. Okazuje się, że do lewitacji nie jest potrzebna nadludzka zdolność. Cała tajemnica zawarta jest w metalowej konstrukcji na której spoczywa performer, ukrywając ją pod fałdami luźnego ubrania. Tak naprawdę magik siedzi cały dzień na dobrze schowanym krzesełku.

Przebijanie ciała mieczem

Iluzjonista wyjmuje miecz i przebija brzuch asystenta. Ostrze miecza wychodzi z drugiej strony. Wszystko dzieje się bez upływu ani kropli krwi. Na czym polega sztuczka? W rzeczywistości miecz jest bardzo miękki i wykonany z kilku części, zaś asystent magika ma na sobie specjalny gorset z wejściem z przodu i wyjściem z tyłu. Ostrze miecza wchodzi w otwór w gorsecie, okrąża ciało asystenta i wychodzi z drugiej strony.

Królik w kapeluszu

Do najbardziej znanych sztuczek magicznych należy wyjmowanie żywego królika z cylindra. Trik polega na tym, że w czarnej torbie, przywieszonej do krawędzi stołu i ukrytej przed oczyma widzów znajduje się królik. Iluzjonista pokazuje publiczności pusty kapelusz, następnie kładzie go na stole, następnie szybkim ruchem podnosi kapelusz jednocześnie chwytając sakwę z królikiem, która niezauważenie ląduje we wnętrzu kapelusza. Magik wykonuje gest imitujący czary i wyjmuje królika z kapelusza.

Karciane sztuczki

To trik, który wykorzystuje technikę manipulacji znanej w psychologii jako wymuszony wybór. Iluzjonista prosi osobę z publiczności, aby wybrała dowolną kartę. Układa karty na stole: np. as, dama i dziesiątka i kolejno przesuwa je w kierunku danej osoby. Asa przesuwa najbliżej, a nieco dalej kładzie pozostałe karty. Oczywiście wybór padnie na asa, ponieważ magik najlepiej go wyeksponował na tle innych kart.

Źródło kfiatki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.