Przez chorobę nastolatek z gigantycznymi stopami chodził bez butów. 15 lat później są jeszcze większe!

0
940

Jeffrey Ortega z Florydy ma kilkukrotnie większe stopy niż inni ludzie. Każdy jego dzień przepełniony jest niesamowitym bólem. Chłopiec urodził się z zespołem Proteus, który jest spowodowany mutacją genu odpowiadającego za przerost kości, skóry i tkanek. N

Kiedy Jeffrey miał 9 miesięcy, jego mama Alicia zauważyła, że prawy palec u stopy dziecka jest większy. Przypuszczała jednak, że to zwykły obrzęk. Niestety mimo stosowania leków, palec robił się coraz większy. Niedługo po tym jego ojciec stwierdził, że lewa noga chłopca jest dłuższa, niż prawa. Przez lata jego stan się pogarszał, a lekarze nie wiedzieli, jak mu pomóc.

Gdy skończył 11 lat, nie mógł już nosić normalnych butów, ponieważ jego nogi były za duże. Wszyscy się z niego wyśmiewali. Z roku na rok było coraz gorzej. Obecnie ma 26 lat i marzy o amputacji stóp. Teraz życie jest dla niego męczarnią. Niestety koszty operacji są bardzo wysokie. Jeffrey potrzebuje 40 tysięcy dolarów na pokrycie kosztów leczenia. Zwrócił się o pomoc do fundacji, jednak zbiórka pieniędzy idzie powoli i nie wiadomo, kiedy uda się uzbierać całą kwotę.

Schorzenie dotknęło także jego rąk

Mama musi myć mu stopy. Mężczyzna porusza się na wózku i przez swoją chorobę jest bardzo niesamodzielny.

Źródło missgorilla

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.