10 porad, jak się kłócić oraz jak się godzić. Każdy, kto jest w związku powinien je znać!

0
264

Policz do 10

To naprawdę działa! Kiedy na twoje usta cisną się słowa, których zaraz pożałujesz, wstrzymaj na chwilę oddech, a potem wypuść go licząc do 10. Pokusa „dowalenia” ukochanej osobie przejdzie, bo w tak krótkim czasie zdążysz zdać sobie sprawę, że wcale tego nie chcesz.

Ustalcie sygnał „stop”

Może to być jakiś gest, albo śmieszne słowo, które rozłąduje napięcie. Oczywiście nie chodzi o to, aby korzystać z niego dla „świętego spokoju”, aby uniknąć rozwiązywania problemów. To sygnał, który należy wykorzystać, kiedy któryś z partnerów uzna, że kłótnia przestaje być sensowną dyskusją, a zaczyna polegać na obrzucaniu się błotem. To czas na przerwę na uspokojenie się. Wrócicie do tematu później.

Nie próbuj wygrać za wszelką cenę

Przecież wcale nie o to chodzi, żeby dopiąć swego, tylko żeby się dogadać, prawda? I co z tego, że przekrzyczysz partnera. Tylko ty poczujesz satysfakcję, a on i tak będzie myślał swoje. Nie musisz mieć zawsze racji. Prawda jest taka, że w związku rzadko tylko jedna strona ma rację, a druga się myli. Wszystko zależy od punktu widzenia. Słuchajcie się nawzajem i waszym celem niech nie będzie „wygrana”, ale zrozumienie drugiej strony.

Rozróżniaj rzeczy ważne od błahostek

Życie to sztuka wyboru. W tym wypadku warto zastanowić się, co jest prawdziwym problemem, o którym warto dyskutować, a co błahostką, która za chwilę nie będzie miała znaczenia. Szkoda marnować na nią nerwy i czas, który możecie spędzić o wiele przyjemniej, prawda?

Dotyk

Kiedy się kłócicie, ostatnia rzecz, na jaką macie ochotę to przytulanki czy pocałunki… One jednak przypomną wam, że mimo problemów przecież się kochacie i powinniście dążyć do zgody. Nie bój się po prostu podejść do partnera i go przytulić.

Dokonaj niemożliwego

Każdy z nas ma zwyczaj porównywania i odnoszenia każdego problemu to jakiejś sytuacji z przeszłości. Jeśli twój partner nie zmył naczyń, myślisz o tym, że nigdy nie pomagał ci w kuchni. Jeśli zapomniał o waszej rocznicy, to dlatego, że tak naprawdę nigdy nie przywiązywał uwagi do takich rzeczy. Zaczynacie się kłócić nie o jedną konkretną sytuację, ale o dziesiątki innych. I tak jest za każdym razem. Dokonaj niemożliwego i nie wypominaj. Omawiajcie wasze problemy pojedynczo.

Nie ma nic złego w położeniu się do łóżka będąc wściekłym

Modna porada mówi: „nigdy nie kładźcie się spać w kłótni, pogódźcie się przed snem”. Tymczasem eksperci twierdzą, że nie ma nic złego w „przespaniu się z problemem”. Wręcz przeciwnie, dajcie sobie czas na przemyślenie problemu i odpoczynek. Rano może się okazać, że obojgu wam problem wyda się mniejszy i pogodzicie się o wiele łatwiej.

Nie trać poczucia humoru

Żarty w trakcie kłótni rozładowują napięcie i pozwalają się zdystansować. Pamiętaj jednak, aby nie być ironicznym ani okrutnym. To tylko pogorszy sprawę.

Nie bój się przyznać do błędu

Jeśli w trakcie kłótni dotrze do ciebie, że nie masz racji, nie bój się do tego przyznać. Twój partner nie pomyśli, że jesteś przegraną stroną, tylko ucieszy się, że został zrozumiany.

Zadbaj o atmosferę

Po kłótni zróbcie wszytko, aby jak najszybciej poczuć się zrelaksowanym i szczęśliwym związkiem. Pozwólcie sobie na przyjemności ! Pyszny posiłek, spacer, drink, seans filmowy, seks – cokolwiek lubicie najbardziej i co przypomni wam, jak bardzo cenicie wspólny czas.

Źródło viralka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.