Przez guzy na twarzy i całym ciele nie wychodzi z domu bo straszy dzieci. Zobacz codzienne życie z nietypową chorobą.

0
542

Bez operacji jego stan będzie się pogarszał i może stracić wzrok. Jedynym ratunkiem dla niego jest zabieg, podczas którego zmiany skórne zostałyby usunięte. Na szczęście nie mają one formy rakotwórczej i nie są zaraźliwe.

„Nie mogę wyjść na zewnątrz, bo dzieci się boją”

Shadot Hossain z Bangladeszu cierpi na neurofibromatozę. Jego ciało jest pokryte setkami guzów, których nie może zasłonić odzieżą. Lekarze zabraniają mu noszenia ubrań na górnej połowie ciała, więc żeby nie straszyć innych, wcale nie wychodzi z domu. Wstydzi się go nawet 12-letni syn, Abdullah. 47-latek ma trójkę dzieci i żonę. Chciałby wyzdrowieć i prowadzić normalne życie.

Zaczęło się od guza na czole

Kiedy Shadot miał 13 lat zauważył guz rosnący na jego czole. Na tym etapie choroba się zatrzymała i zaatakowała ze zdwojoną siłą dopiero po 30 latach. Wtedy guzy zaczęły rosnąć na całym ciele. Przez swoje schorzenie Shadot ma poważną wadę wzroku i bardzo wysokie ciśnienie krwi. Wie, że prowadzi wyścig z czasem.

„Kiedyś byłem silnym i przystojnym mężczyzną, dzisiaj jestem potworem”

Shadot pracował na budowie, ale kiedy zachorował, musiał zrezygnować z pracy. Bez stałego dochodu nie jest w stanie sfinansować sobie leczenia. Jego żona wspiera go każdego dnia, ale czuje się coraz bardziej bezradna.

Pomagamy mu we wszystkim. Nawet w korzystaniu z toalety i przebieraniu. Nie wiem ile jeszcze dam radę. Nie mogę pracować, bo on potrzebuje całodobowej opieki. Nie stać nas na nic.

 Tak wygląda jego życie

Pojawiła się nadzieja

Na szczęście dzięki pomocy ich sąsiada po kilku miesiącach udało się uzbierać wystarczającą sumę na diagnostykę w Narodowym Instytucie Nauk Neurologicznych w Dhaka. Shadot pojedzie tam za kilka tygodni. Cała rodzina ma nadzieję, że uda się w końcu wyleczyć mężczyznę i zaczną życie na nowo.

Źródło missgorilla

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.