5 faktów o powolnym seksie

0
1816

Chcemy opowiedzieć o tym, czym powolny seks różni się od zwykłego ( oprócz tego, że jest powolny) i w jaki sposób może on urozmaicić życie seksualne.

Powolny seks – nie ma celu licznych orgazmów, lecz możliwość doznać pełnego spektrum emocji, które daje związek seksualny. Spowolnienie tempa likwiduje czynnik stresowy, partnerzy mogą zrelaksować i oddać się swoim uczuciom.

Powolny seks sprawia bardziej wyraźne uczucia. Pozwala kierować orgazmem, nasilać go lub rozciągać w czasie.

Dla powolnego seksu  potrzebny jest odpowiedni klimat:  na to potrzebny jest czas, dlatego musimy przestać myśleć o tym, że potem czekają na nas jakieś sprawy czy załatwienie problemów. Najważniejsze, żeby było nam komfortowo. W tym pomogą olejki aromatyczne, świece itp.

Niemniej ważny jest kontakt wzrokowy. Specjaliści od powolnego seksu twierdzą, iż wzrok może podniecać jeszcze bardziej niż dotyk.  Twierdzą również, że ważne jest oddychanie: ono sprawia poczucie wspólnej seksualnej energii i przedłuża orgazm mężczyzny.

Ogólnie rzecz biorąc, powolny seks bardzo podobny do praktyk tantrycznych.  Jego główny cel –  pomóc partnerom maksymalnie  zbliżyć się,  zrozumieć siebie i przejść na kolejny poziom uczuć seksualnych.

Źródło snatchnews

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.