„Wszystko będzie dobrze”: fotograf uwiecznił walkę żony z rakiem

0
350

Kiedy znajomi i rodzina dowiadywali się, że 26-letnia Fay Ead ma rak jajnika, to większość z nich reagowała podobnie: „Wszystko będzie dobrze. Wujek mojego kuzyna też miał raka i nic mu nie jest.”

Jednak Fay nie była w tym pewna, szczególnie po półrocznym kursie agresywnej chemioterapii. Jej mąż Jared, weselny fotograf, uwiecznił tę straszną drogę żony za pomocą serii zdjęć – zarówno obiecujących,  jak i udręczonych. Fay pokazała całemu światu, że kiedy masz raka, to strach, płacz i rozpacz – to całkiem normalna reakcja.

W ciągu roku Fay cierpiała na silne bóle w brzuchu. W końcu lekarze stwierdzili 1 stadium raka jajnika, mimo to, że przez dłuższy czas myśleli, że to torbiel.

Te zdjęcia – jasne plamy w ponurej sesji zdjęciowej pokazującej onkologię bez filtrów i upiększeń.

Jared zrobił pierwsze zdjęcie twarzy żony przed kursem chemioterapii.

W szpitalu Fay I Jared’owi powiedzieli, że raka uda się skutecznie i szybko wyleczyć, jednak postać choroby jest wyjątkowo agresywna.

Jared fotografował całą drogę swojej żony, nawet to, czym powinna ona się skończyć – ostatni dzień chemioterapii. Jednak kilka dni przed Bożym Narodzeniem Fay skarżyła się na bardzo silny ból głowy i straciła przytomność. Miała nudności, a wieczorem przestała rozmawiać –  dostała udaru krwotocznego mózgu.

W serii zdjęć są również radosne momenty: Fay tańczy w  pokoju szpitalnym, śmieje się leżąc na łóżku i przytula się do swojej kotki na podłodze.

Teraz Fay ma remisję. Kiedy dziewczyna po raz pierwszy zobaczyła zdjęcia męża,  myślała, że wygląda brzydko. Natomiast teraz ona jest dumna z nich, dumna, że udało się wytrwać i nie przestawać walczyć.

Źródło bigpicture

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.