Modelka z rzadką chorobą postanowiła opowiedzieć o swoim problemie całemu światu

0
390

Przede wszystkim modelka Sarah Getz  musiała zaakceptować siebie taką, jaką ona jest. Chodzi o to, że dziewczyna cierpi na dość rzadką chorobę – zespół Ehlersa-Danlosa, – która przyniosła jej sporo  trudności.

Schorzenie wpływa na tkankę łączną organizmu, podłożem choroby są nieprawidłowości w syntezie  kolagenu. W zależności od poszczególnych mutacji  zaburzenia mogą polegać na nadmiernej wiotkości stawów, osłabieniu skóry przez brak elastyczności, charakterystycznym objawem jest również ból stawów i utrudnione gojenie się ran. Nie istnieje ogólnoprzyjętego sposobu leczenia,  natomiast jest terapia skierowana na zmniejszenie dolegliwości.

Sarah jeszcze dzieckiem musiała przyzwyczaić się do licznych rozciągnięć na skórze. Przez to dziewczyna zawsze starała się je ukryć pod ubraniami. Jednak po dwudziestce Sarah nauczyła się lubić siebie taką, jaką ona jest.

Sarah postanowiła poprzez pasjonowanie się modą informować ludzi o swoim  schorzeniu. Jej projekty mają na celu akceptację siebie, bez względu na kolor skóry, wagę i objawy jakichkolwiek chorób. Ponadto dziewczyna  opowiada ludziom o tym, że jej choroba nie jest niebezpieczna dla nich i liczy na to, że z czasem lekarze znajdą właściwą metodę leczenie tego schorzenia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.