Czy wiedzieliście, że Ci aktorzy już nie żyją?

0
1545

Wiadomość o śmierci kogoś bliskiego jest zawsze szokująca. Silne emocje towarzyszą nam również na wieść o śmierci sławnych ludzi. Najbardziej zagorzali fani słynnych postaci, czują się wtedy tak, jakby stracili członka rodziny. Chociaż media najczęściej informują nas o tak tragicznych wydarzeniach jak śmierć gwiazdy, czasem nie zdajemy sobie sprawy, że niektórych aktorów nie ma już pośród żywych.

Noriyuki „Pat” Morita (zmarł w wieku 73 lat)

Aktor największy sukces odniósł rolą mistrza karate, Kesuke Miyagiego, w filmie “Karate Kid”. Za występ w tym filmie otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy oraz nominację do Złotego Globu. Najczęściej obsadzany był w rolach sympatycznych “dziadków”. Zmarł w listopadzie 2005 roku w wieku 73 lat. Śmierć spowodowana była niewydolnością nerek.

Brandon Lee (zmarł w wieku 28 lat)

Był synem słynnego aktora Bruce’a Lee, mistrza sztuk walki. Brandon również wybrał zawód aktora. Przed śmiercią udało mu się zagrać w 6 filmach. Zginął tragicznie na planie filmu “Kruk” w 1993 roku. Został śmiertelnie postrzelony z pistoletu, prawdopodobnie ktoś zamienił “ślepe” naboje na prawdziwe naboje. Jego ojciec, Bruce również zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Brittany Murphy (zmarła w wieku 32 lat)

Brittany Murphy była aktorką o ugruntowanej pozycji w Hollywood. Zagrała w takich filmach jak “Clueless”, “Przerwana lekcja muzyki” czy “8 mila”. W 2009 roku nieprzytomną Brittany została znaleziona w łazience przez własną matkę. Pomimo szybkiej medycznej interwencji kobieta zmarła. Początkowo podejrzewano, że aktorkę zabiły te same leki przeciwbólowe, co Michaela Jacksona. Oficjalną przyczyną śmierci była rozległa choroba płuc.

Heath Ledger (zmarł w wieku 28 lat)

Był obiecującym, młodym aktorem. Przepowiadano mu wielką karierę. Choć wydaje się, że właśnie nadmierna sława przyczyniła się do jego zgonu. Heath Leger zaczął mieć problemy zdrowotne po roli Jokera w filmie “Mroczny Rycerz”. Wielu uważa, że śmierć aktora spowodowana była przez paranoję. Leger miał uwierzyć, że naprawdę jest Jokerem. W 2008 roku został znaleziony martwy w swoim domu. Przyczyną śmierci było przedawkowanie środków nasennych.

Raul Julia (zmarł w wieku 54 lat)

Każdy kto widział “Rodzinę Adamsów” na pewno do dziś pamięta Gomeza Addamsa, głowę rodu makabrycznej rodzinki. Zagrał go nie kto inny, jak sam Raul Julia. W 1994 roku aktor nabawił się poważnego zatrucia pokarmowego. W kiepskim stanie trafił do szpitala, gdzie dostał udaru i zapadł w śpiączkę, z której nigdy się nie wybudził. Zmarł tydzień później.

Thuy Trang (zmarła w wieku 27 lat)

Amerykańska aktorka z wietnamskimi korzeniami dopiero zaczynała karierę aktorską. Znana była głównie z roli Trini (żółtego Power Rangera) w serialu telewizyjnym “Mighty Morphin’ Power Ranger”. Thuy Trang zginęła w wypadku samochodowym na autostradzie. W jej pojazd uderzył inny samochód (aktorka jechała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa). Zmarła na miejscu.

Źródło kfiatki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.