Zagłodził swojego psa i otrzymał zakaz sądowy  posiadania zwierząt

0
69

25-letni mieszkaniec brytyjskiego miasta Chesterfield przyznał się do winy, a mianowicie do tego, że zadawał cierpienie swojemu Staffordshire Bull Terrier, który wabi się  Maxy.

Chodzi o to, że gospodarz  doprowadził psa do tego, że wyglądał jak kosmata cień. Mężczyzna próbował usprawiedliwić swoje zachowanie wobec czworonoga stresującą pracą za dwie rupie w fast-foodzie. Sąd uznał te dowody za kłamstwo i dał surową karę.

Kiedy inspektor „Królewskiego Towarzystwa na Rzecz Ochrony Zwierząt” zabrał Maxy, żeby pokazać weterynarzowi, pies był na tyle zmęczony, że musiał zatrzymywać się każde kilka kroków.

Pies ledwo trzymał się na nogach i wyglądał  jak model  do nauki anatomii-  każda kość była widoczna i obciągnięta cienką skórą. Lekarz powiedział, że przez dłuższy głód mięśnie na łapach Maxy już zaczęły zanikać, a waga  nie przekraczała 11 kg, chociaż pies jego rasy powinien ważyć co najmniej 18 kg. Kiedy okręgowy sędzia to usłyszał, argumenty Mussona od razu zostały odrzucone.

Sąd postanowił, że okropny stan psa Maxy – to skutek złego odżywiania, a wina za to leży po stronie  właściciela.

Za to wszystko otrzyma on 12 tygodni więzienia i karę pieniężną – 300 funtów, ponadto otrzyma zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzaka na 10 lat. Jeśli chodzi o Maxy, to teraz znajduje ę w schronisku i już waży 18 kg, zdrowieje dość szybko i cieszy się z życia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.