Obrzydliwe wyznania ginekologów

0
2501

Dziennikarze zapytali kilku lekarzy-ginekologów o najbardziej nieprzyjemnym doświadcяeniu w ich praktyce? Odpowiedzi lekarzy na to pytanie lepiej czytać, jeśli zamierzasz coś zjeść – apetytu nie będzie długo!

„Jedna moja pacjentka miała guz jajnika, który aktywnie produkował testosteron. To spowodowało zwiększenie łechtaczki do ogromnego rozmiaru”

„Spotkałem się z wieloma nieprzyjemnymi rzeczami. Jednak najbardziej obrzydliwy przypadek kliniczny – to kobieta z brodawkami genitalnymi i rozmiarze kwiatu kalafiora. Wagina była prawie niewidoczna”.

„Zapomniany w pochwie tampon.  Od niego był największy smród, z którym miałem do czynienia  przez wiele lat w medycynie”

”Miałem pacjentkę, która skarżyła się, że zawsze ma orgazmy. Ten natrętny stan sprawiał jej duży dyskomfort. Takie objawy mają nazwę „zespół ciągłego podniecenia seksualnego”. Nie  potrafiłem jej pomóc i skierowałem do psychiatry”.

 „Najgorsze – to obecność u wielu kobiet  HVP, wirusa brodawczaka ludzkiego. Szacunkowo mają go przynajmniej raz w życiu 80 % kobiet, ale moim zdaniem ten wskaźnik jest wyższy. Zawsze informuję swoje pacjentki, że jeśli nie wychodziły za mąż będąc dziewicami i nie były pierwszymi kobietami u swoich mężów, to  całkiem możliwe, że diagnozują u nich HVP”.

„Muszę przyznać, że każda pacjentka, która waży więcej niż 100 kilogramów – to już nieprzyjemne doświadczenie. Zdarzają się jednak rzeczy bardziej obrzydliwe. Na przykład torbiele dermatoidalne, wypełnione włosami i tłuszczem. Na pierwszym miejscu będzie jeden z trzech bliźniaków, który zmarł jeszcze w macicy na 15 tygodniu i urodził się razem ze swoimi żywymi i zdrowymi braćmi”

 „Kula do bilardu w waginie.  Pamiętam niby to dziś było, numer 8.  Chirurdzy i lekarze na SORze czasami znajdują ciekawsze rzeczy w pacjentach, niż ginekolodzy”.

„Do naszego  szpitala trafiła pacjentka na 21 tygodniu ciąży z przodującym łożyskiem. Zaczęło się krwawienie i nie mogliśmy  sobie z nim poradzić. Wreszcie postanowiliśmy zrobić cięcie cesarskie w trybie pilnym, ale mieliśmy świadomość tego, że dziecko jeszcze nie może żyć poza macicą. To było rzeczywiście okropne”.

 „Jednego razu spotkałem pacjentkę w sklepie, a ona wykrzyknęła: „Dzień dobry! To takie dziwne, zobaczyć  tu kogoś, kto patrzył na moją waginę! ”. Od tego czasu krępuję się, jak spotykam pacjentek na ulicy czy w sklepie”.

„Kiedy podczas porodu przez przypadek na tobie okazują się wody okołoporodowe –  biegniesz korytarzem szpitalnym cały we  krwi, gównie i płynie owodniowym i tylko jedna myśl: „ O kurde!”

„Nie ma nic gorszego, niż poród , kiedy kobieta rodzi martwe dziecko”

„Pilna operacja z powodu ciąży pozamacicznej, podczas krórej wyjęliśmy z jajowodu niedotknięty, sformowany embrion”

„Po operacji z powodu przepukliny pęcherza moczowego pacjentka zaczęła się skarżyć na brak orgazmów. Ale tego nie da się przewidzieć –  mogą być takie skutki  i zależą one od indywidualnego umiejscowienia włókien mięśniowych i nerwowych”.

„Pęknięcia – to zawsze nieprzyjemnie. Proszę jednak pamiętać, że zależy to od naturalnej elastyczności tkanek, rozmiaru dziecka, szybkości porodu i  na ostatnim miejscu – kompetencje lekarzy”.

Zapomniane tampony  zdarzają się często. Spotykam się z tym jeden lub dwa razy w roku. Pacjentki zawsze się krępują. Jednego razu wyjmowałem agrafkę – całe szęście, że była zahaczona – z pochwy 4-letniej dziewczynki. Była zardzewiała i najwyraźniej znajdowała się tam co najmniej rok.

Źródło fishki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.