Znani polscy weganie i wegetarianie

0
431

Obecnie możemy zauważyć rosnącą popularność diety wegańskiej i wegetariańskiej. Zainteresowanie tym stylem życia staje się nie tylko modnym, ale i świadomym zjawiskiem. Główną motywacją są względy etyczne i zdrowotne. Na naszym rodzimym podwórku również znajdziemy gwiazdy, które swoim stylem życia dają dobry przykład innym ludziom.  
Odejście od spożywania produktów mięsnych oraz tych pochodzenia zwierzęcego jest coraz częściej wyborem świadomym i konsekwentnym. Dzięki szeroko dostępnym informacjom mamy nieograniczony wybór zdrowych produktów. Nakłaniają nas do tego reklamy i przekazy medialne, ale uwiarygodniają ludzie, szczególnie Ci, których kojarzymy z autorytetem społecznym, światem filmowym, muzycznym czy sportowym. W Polsce znani i lubiani również zrezygnowali z jedzenia mięsa i nie boją się o tym mówić.

Kayah

Znana osobowość telewizyjna, wokalistka i producentka. Jej hity takie jak „Testosteron”, „Supermenka”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij” czy najnowszy „Po co” znamy i śpiewamy przy różnych okazjach. Kayah nie tak dawno powróciła do wegetarianizmu, przyznała, że wcześniej jej przekonania przeżywały wzloty i upadki, a teraz konsekwentnie broni swoich poglądów. Piosenkarka to niezwykle empatyczna osoba, zabiera głos w ważnych społecznych sprawach i kocha zwierzęta.

Maja Ostaszewska
Polska niezwykle utalentowana aktorka znana m.in. z filmów: „Jack Strong”, „Panie Dulskie”, „Body/Ciało”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Jest również buddystką i głośno mówi o tym, że po prostu nie je mięsa, a spożywanie zwierząt jest dla niej czymś obrzydliwym. Artystka nie je również ryb i nie zmieniła swojej diety nawet podczas ciąży, mając przy tym rewelacyjne wyniki. Maja Ostaszewska jest również zaangażowana w działalność organizacji prozwierzęcych.

Dorota Sumińska
Znana lekarka weterynarii i publicystka, która od lat nie je mięsa. Autorka prowadziła też program telewizyjny „Zwierzowiec”, który opowiadał o świecie zwierząt. Pani Dorota nie boi się mówić o cierpieniu tych, którzy głosu nie mają i zagrożeniach jakie niesie za sobą przemysł hodowlany.

Beata Pawlikowska
Autorka wielu książek i podróżniczka, która zmieniła swoje życie i otwarcie o tym mówi. Beata Pawlikowska daje niezwykle cenne wskazówki, opowiada o świadomym podejmowaniu decyzji i przeżywaniu swojego życia. Nic dziwnego, że jej osoba cieszy się niezwykłą popularnością, a przykład, który daje swoim podejściem do życia gromadzi rzesze fanów. Jej książki to cenne rady, z których korzysta wielu roślinożerców.

Ewa Grzelakowska- Kostoglu
Autorka vloga Red Lipstic Monster zaskoczyła wielu fanów wyznaniem o tym, że jest wegetarianką. Teraz oprócz tego, że możemy korzystać z jej porad dotyczących makijażu znajdziemy też wskazówki dotyczące jej zdrowego wegetariańskiego menu.

Oktawia Nowacka
Pięcioboistka i medalistka olimpijska to idealny przykład sportowca na diecie wegańskiej. Zawodniczka osiąga świetne wyniki w rozgrywkach sportowych. Mało tego, Oktawia jest też żołnierzem i zawodniczką STPP CWKS Legia Warszawa. Jak widać zdrowe podejście do życia nie przeszkadza w osiąganiu życiowych i zawodowych sukcesów.

Monika Mrozowska
Aktorka, znana głownie z serialu „Rodzina zastępcza” jest wegetarianką od wielu lat. Początkowo chciała schudnąć, ale efekty i korzyści zdrowotne zaskoczyły artystkę do tego stopnia, że na stale wyeliminowała mięso ze swojej kuchni.

Zofia Zborowska
Córka znanych aktorów: Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. Młoda aktorka również nie je mięsa i oznajmiła, że decyzję tę podjęła z dnia na dzień. Zofia Zborowska chętnie pomaga słabszym, otwarcie przyznaje, że pomaga w schronisku w Korabiewicach.

Orina Krajewska
Piękna polska aktorka, córka Małgorzaty Braunek, już od małego omijała produkty mięsne. Obecnie wraz z partnerem, również roślinożercą i znanym raperem, Piotrem Vienio promują zdrowy styl życia. Para kocha zwierzęta i daje przykład bycia dobrym człowiekiem.

Katarzyna Moś
Piosenkarka, reprezentantka Polski na Konkursie Eurowizji. Artystka to miłośniczka zwierząt, nie przechodzi obojętnie, gdy dzieje się krzywda „braciom mniejszym”. Sama ma kilka adoptowanych psów i nie powiedziała dość. Kasia ma ogromne serce, nieraz pokazała swój aktywny udział na rzecz zwierząt.

Marta Dymek
Najpopularniejsza blogerka kulinarna diety roślinnej. Jadłonomia to zbiór świetnych przepisów i pomysłów na dania wegańskie. Marta Dymek to też autorka kulinarnych książek o tej tematyce. Jej działalność to idealny przykład na to, jak można swoją popularność wykorzystać w mądry sposób, dając przykład zdrowego podejścia do życia i reprezentując z dumą kuchnię wegańską.

Marek Piekarczyk
Polski muzyk i osobowość telewizyjna, znany jako juror „The Voice of Poland”, od wielu lat jest wegetarianinem. Artysta jest rockmanem o miękkim i wrażliwym sercu. W jednym z wywiadów przyznał, że uratował od zabicia kozę, która na dobre z nim zamieszkała.

Źródło dailyvibes

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.