2 pytania, na które prawidłową odpowiedź da  schizofrenik albo geniusz

0
1827

Nie da się odróżnić zdrowego człowieka i schizofrenika patrząc  tylko na wygląd zewnętrzny. Dlatego w psychiatrii stosowane są liczne testy i metody, za pomocą których możemy dowiedzieć się, co się dzieje w głowie pacjenta i czy potrzebuje on pomocy lekarza.

To są 2 proste pytania, na które prawidłową odpowiedź da  schizofrenik albo genialny, oryginalny  człowiek.

Ważne: Aby wyniki testu były jak najbardziej dokładne, odpowiadaj na pytania tak, jak Ci podpowiada intuicja. To znaczy tak, jak widzisz ten obrazek, nie zastanawiając się.  Teraz uważnie popatrz na obrazki i odpowiedz na pytanie.

Maska wypukła z jednej czy z obu stron?

GIF

Maska kręci się w jedną stronę czy w obie?

GIF

Kim jesteś – psychopatą czy geniuszem?

Odpowiedzi (1.Maska wypukła tylko z jednej strony 2. Maska kręci się w jedną stronę – prawą.) Jeśli odpowiedziałeś nieprawidłowo na 2 pytania, nie martw się: jesteś absolutnie zdrowym człowiekiem. Jednak jeśli prawidłowa odpowiedź była „na powierzchni”, zastanów się, może trzeba nawiązać  nowe znajomości, na przykład z psychiatrą?

Chodzi o to, że dla mózgu zdrowego czlowieka charakterystyczne jest samooszukiwanie. On uwzględnia sztuczne  kształty, otaczające cienie i „koreguje” obrazek. Dlatego wierzymy w iluzję, nawet jeśli nam się nie chce.

Schizofrenik nie ma takiej wyobraźni. Jego mózg nie uwzględnia szczegółów. On widzi maskę taką, jaką ona jest. Dla niego maska zawsze wgięta do środka i kręci się tylko w jedną stronę.

Jak w takim razie poznać geniusza? Między schizofrenią a genialnością jest bardzo cienka granica, jednak można je odróćnić. Genialna osobowość ma  jednocześnie taki sposób myślenia jak zdrowi i chory człowiek. W przeciwieństwie do  pierwszych i  drugich geniusz błyskawicznie zmienia typ myślenia. To znaczy, że on widzi iluzję jak normalny człowiek, ale od razu rozumie na czym polega podstęp,  i jeśli on zechce, to jego mózg zawsze będzie „widzieć”, kiedy go oszukują.

Źródło: adme

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.