5 najlepszych i 5 najgorszych modeli telefonów komórkowych pod względem emitowanego promieniowania

0
133

W dzisiejszych czasach każdy posiada swój własny telefon komórkowy. Nawet malutkie dzieci korzystają już z dobrodziejstw techniki na szeroką skalę. Pomimo tego, że znacznie ułatwiły nam życie, wciąż pozostaje wiele wątpliwości i pytań, na które czasem brakuje odpowiedzi. Jednym z takich pytań jest: “Jak wpływa na nas promieniowanie uwalniane przez telefon komórkowy”.

pixabay.com

Telefony komórkowe posiadają antenę emitującą fale radiowe, które tworzą promieniowanie pochłaniane przez organizm. Od wielu lat naukowcy starają się dojść do tego, czy energia fal radiowych może powodować większe ryzyko rozwoju raka. Okazuje się, że istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chodzi o rozwój nowotworu i użytkowanie telefonu. Na przykład, jak długo potrafisz rozmawiać przez telefon, gdzie jest on przechowywany, a nawet jakiego typu telefonu używasz.

pixabay.com

Federalna Komisja ds. Łączności (FCC) sprawowała nadzór nad badaniami dotyczącymi poziomu promieniowania, które jest emitowane przez telefony, a także zajmowała się testowaniem różnych modeli telefonów pod kątem współczynnika absorpcji SAR (Specific Absorption Rate). Najwyższy dozwolony współczynnik wynosi 1,6 W na każdy kilogram masy ciała.

naturalmedicine.team

Starszy redaktor naczelny CNET Donald Bell przedstawił pierwszych 5 telefonów komórkowych o najwyższym poziomie promieniowania. Wyniki są następujące:

  1. Motorola Droid Maxx, SAR: 1.54
  2. Motorola Droid Ultra, SAR 1.54
  3. Motorola Moto E, SAR 1.5
  4. Alcatel One Touch Evolve, SAR: 1.49
  5. Huawei Vitria, SAR 1.49

Motorola Droid Max, jest najgorszym pod względem promieniowania, a także jednym z najdroższych modeli. Następnym razem, gdy zakupisz nowy telefon komórkowy, najpierw sprawdź wskaźnik SAR i dopiero dokonaj wyboru.

Teraz czas przyszedł na 5 modeli telefonów,które w tym teście poradziły sobie najlepiej:

davidwolfe.com

Teraz z pewnością nie będziesz mieć wątpliwości jaki telefon wybrać następnym razem w sklepie elektronicznym. Powodzenia!

Źródło 5minutdlazdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.