5 skutecznych sztuczek psychologicznych

0
277

Czy tego chcemy, czy nie, często ulegamy manipulacji. U jej podłoża leżą proste mechanizmy psychologiczne. Zastanawialiście się może w jaki sposób możecie wpływać na inne osoby? Czasem drobne gesty mogą poprawić naszą komunikację lub pozwolą wpłynąć na konkretną sytuację. Poniżej znajduje się zestaw przydatnych porad w jaki sposób można wykorzystać sztuczki psychologiczne.

Ziewanie

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w mało komfortowej sytuacji, kiedy miałeś wrażenie, że ktoś Cię obserwuje. Chociaż czasem może to być zwykły zbieg okoliczności, możesz w prosty sposób sprawdzić, czy ktoś poświęca Ci więcej uwagi niż powinien. Co należy zrobić? Zacznij ziewać. A potem spójrz na osobę, która Cię rzekomo obserwuje. Jeśli też zaczęła ziewać, masz rozwiązanie zagadki- jesteś obserwowany. Odpowiada za to specyficzny ośrodek w mózgu, który każe nam zacząć ziewać, kiedy widzimy osobę która już to robi.

Przejście przez tłum

Jest to jedna ze sztuczek psychologicznych, która pozwoli Ci zmanipulować większą liczbę osób. Wyobraź sobie, że znajdujesz się w zatłoczonym, nocnym klubie i chcesz przecisnąć się przez tłum na drugi koniec sali. Jedyne co musisz zrobić to patrzeć prosto w kierunku którym idziesz, a ludzie sami zaczną Ci schodzić z drogi. Ten prosty zabieg bazuje na tym, że mamy tendencję do patrzenia ludziom w oczy i oceniania, dokąd pójdą, a sami wybieramy taką drogę, aby nie wpadać na siebie nawzajem.
UWAGA: Sztuczka ta nie działa, jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne.

Efekt smakosza

Wyobraź sobie taką sytuację, że jesteś obecny w trakcie kłótni dwojga ludzi. Sytuacja się zaostrza. Co w tym momencie powinieneś zrobić? Wyjmij paczkę ciasteczek albo gumę do żucia i zacznij jeść, a para automatycznie przestanie się kłócić. Brzmi głupio? Otóż nie. Nasz mózg jest przyzwyczajony do jedzenia w chwilach, gdy nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Jeśli więc zaczniesz jeść mózg odbierze sygnał, że znajdujesz się w komfortowej sytuacji. Twój spokój udzieli się innym.

Spokój

Nie każdy ma ten luksus, aby pochwalić się spokojnym środowiskiem pracy. Stres i sytuacje pełne napięcia mogą być nieprzyjemne. Jak poradzić sobie z mało sympatyczną osobą, która ciągle inicjuje konflikty? Jednym z najlepszych trików, aby uspokoić osobę, która jest na Ciebie zła jest zachowanie milczenia i spokoju. Dana osoba początkowo może być jeszcze bardziej zła, ale po chwili zacznie się wstydzić swojego zachowania.

Kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy jest niezwykle potężnym i skutecznym narzędziem do komunikacji niewerbalnej z innymi ludźmi. Jeśli na kogoś patrzysz w trakcie rozmowy, Twój rozmówca poczuje się ważny, zauważony i zadowolony, że się nim interesujesz. Spojrzenie na kogoś jest zaproszeniem do interakcji, a jeśli dana osoba odpowie kontaktem wzrokowym, zostanie to odebrane jako zgoda na tę interakcję.

Źródło kfiatki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.