Młoda kulturystka zmarła przez zażycie suplementu diety

0
329

ult młodości, pięknie wyrzeźbionego i idealnego ciała to znak naszych czasów. W Internecie jest szał na zdjęcia pakujących chłopaków i katujących się dziewczyn na siłowni. Trenerki fitness stają się guru, robią kariery, zarabiają duże pieniądze – nic dziwnego, że młode dziewczyny próbują dorównać najlepszym.

Aby tego dokonać nie tylko katują się na siłowni, ćwiczą codziennie po kilka godzin, poddają się operacjom plastycznym, sięgają po bardzo niebezpieczne suplementy diety oraz tabletki na odchudzanie.

W ostatnich dniach światem wstrząsnęła historia młodej, 25-letniej dziewczyny, która promowała się na Instagramie jako kulturystka-celebrytka. Pochodzą z Australii Megaan Hefford miała jedno marzenie – chciała wziąć udział w zawodach kulturystek, w związku z czym przeszła na dietę białkową, wzbogaconą znanym suplementem diety w postaci proteinowego shake’a.

Meegan Hafford padła ofiarą mody na bycie fit. Kobieta przeszła na dietę białkową, którą wspomagała proteinowym napojem uznawanym za suplement diety. Kobieta zaczęła czuć się coraz gorzej, ale nie zaprzestała stosowania diety. Czuła się ospała i to był sygnał, że coś dzieje się nie tak. Skutki okazały się śmiertelne. Kobieta została znaleziona nieprzytomna w swoim apartamencie i przewieziona do szpitala. Niestety nie udało się jej uratować.

Sekcja zwłok wykazała, że Hefford zmagała się z hiperamonemią. To zaburzenie metaboliczne, podczas którego pojawia się wysokie stężenie amoniaku we krwi, co wywołuje wymioty, a w najgorszym wypadku obrzęk mózgu i śmierć. Przy tej chorobie konieczne jest wykluczenie z diety białka. Niemająca świadomości o swoim problemie Meegan stosowała zabójczą dla jej organizmu dietę, czyli tylko białko.

Lekarze stwierdzili u niej całkowity zanik aktywności mózgu. To przez mordercze treningi i białkowe suplementy, którymi się odżywiała. Hefford osierociła 7-letnią córkę i 5-letniego syna.

Źródło f7dobry

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.