18 produktów, które powinieneś wprowadzić do swojej diety, aby poprawić ogólny stan zdrowia

0
204

Dzięki odpowiedniej diecie jesteśmy w stanie zadbać o nasze zdrowie. Przyczyniają się do tego produkty, których zastosowanie za chwilę poznasz.

1.

Każda kobieta ma własne sposoby, aby skóra wyglądała naturalnie i promiennie. Są jednak uniwersalne rzeczy, które pomogą Ci sprawić, że skóra będzie wyglądać rewelacyjnie, a przy okazji spowolni się proces jej starzenia. Żywność bogata w przeciwutleniacze, takie jak witamina С, witamina A i witamina E przyspieszają naturalne systemy naprawy skóry i chronią ją przed uszkodzeniami słonecznymi. Kwas alfa-liponowy (ALA) z kolei zapobiega pigmentacji skóry. Koenzym Q10 odgrywa niezmiernie istotną rolę, jeśli chodzi o kondycję skóry.

2.

Niektóre produkty spożywcze mogą chronić przed rakiem i zapobiegać wzrostowi komórek nowotworowych. Brokuły zawierają w szczególności indolo-3-karbinol, przeciwutleniacz z olbrzymimi korzyściami dla zdrowia.

3.

Wapń jest najważniejszym elementem dla zębów i struktury kości. Jest nierozerwalnie związany z witaminą D, która także poprawia nastrój.

4.

Badania przeprowadzone przez Cleveland Clinic (USA) wykazały, że dla kobiet, które chcą zadbać o hormony, poleca się spożywanie pokarmów przepełnionych kwasami tłuszczowymi omega-3, witaminą Е, jodem, choliną i witaminą С.

5.

Eksperci radzą spożywać do 1 grama białka na pół kilograma masy ciała. Jest ono niezmiernie ważne w czasie rozwoju, jak i w momencie utraty wagi poprzez zwiększenie metabolizmu.

6.

Kobiety powinny spożywać kwas foliowy do 0,4 mg dziennie. Pomaga organizmowi wytwarzać i utrzymywać nowe komórki, zachować zrównoważony stan emocjonalny i wzmocnić system immunologiczny.

Źródło 5minutdlazdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.