7 cech, których mężczyźni poszukują w kobietach

0
473

Nauka potrafi już wysłać człowieka w przestrzeń kosmiczną czy zamienić światło słoneczne w energię, a nawet jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: Co najbardziej pociąga mężczyzn w kobiecym wyglądzie? Męski mózg, czasem w sposób nieświadomy odbiera bodźce zewnętrzne i na tej podstawie podejmuje decyzje dotyczące wyboru życiowej partnerki.

Proporcjonalna budowa ciała

Mężczyzn najbardziej pociągają kobiety, które wyglądają na zdrowe i płodne, patrząc na kobietę dokonują szybkiej oceny sprawności reprodukcyjnej. Najbardziej atrakcyjna kobieca sylwetka jest symetryczna i proporcjonalna. Obwód pasa musi być odpowiednio proporcjonalny do obwodu bioder. Istotną rolę odgrywa również kształt pośladków. Kobieca pupa powinna być jędrna i okrągła.

Wielkie oczy

Badania wykazały, że największe zainteresowanie u mężczyzn wzbudzają kobiety z dużymi oczami, które są nie są tylko oznaką wysokiego poziomu estrogenów, ale także kojarzą się z kobiecością, zdrowiem oraz potencjałem reprodukcyjnym. Mężczyźni wybierają kobiety młode i atrakcyjne, których twarze posiadają cechy neoteniczne, czyli cechują się wielkimi oczami, małym nosem oraz brodą przypominając twarz dziecka.

Zapach

Oczywiście większość z nas słyszała o fermonach, które są chemicznymi sygnałami emitowanymi przez nasze ciała. Kobiety od wieków używały perfum, aby uwieść mężczyzn, z tym, że pachnidła działają na poziomie świadomym zaś fermony odbierane są na poziomie podświadomym i trafiają prosto do mózgu wywołując silne reakcje z zakochaniem się w danej kobiecie włącznie.

Plecy

Być może niektóre kobiety będą zaskoczone, ale plecy są elementem kobiecego ciała, na które mężczyźni najczęściej zwracają uwagę. Według nich plecy są bardzo zmysłowe i stanowią idealną część do dotykania i przytulania. Delikatny kształt pleców, odpowiednia muskulatura oraz odsłonięta, wypielęgnowana skóra wyjątkowo pociąga mężczyzn.

Uśmiech

Uśmiechnięta i zadowolona kobieta wydaje się być bardziej dostępna niż taka z pochmurną miną i zmarszczonymi brwiami. Uśmiech jest bardzo prostym, a jednocześnie niezwykle skutecznym sposobem zakomunikowania mężczyźnie, że może bezpiecznie podejść do kobiety. Poza tym śmiech wskazuje również na stosunek do otoczenia oraz radzenia sobie z życiowymi trudnościami.

Energia

Najbardziej atrakcyjne kobiety według mężczyzn to takie, które wyróżniają się wysokim poziomem energii. Okazuje się, że podwyższony poziom energii związany jest z ogólnym stanem zdrowia i młodością, co czyni z kobiety idealną kandydatkę na partnerkę oraz matkę. Wszystkie te cechy mają kluczowe znaczenie dla mężczyzn w doborze życiowej towarzyszki.

Owulacja

Zdaniem badaczy, mężczyźni nawet po brzmieniu kobiecego głosu są w stanie rozpoznać, czy kobieta jest właśnie w trakcie owulacji. Nie tylko zmiana głosu świadczy o dniach płodnych, ale również zapach kobiecego ciała ulega zmianie i staje się o wiele bardziej atrakcyjny niż w innych fazach cyklu. Wrażenia zapachowe związane z owulacją działają niezwykle pociągająco na mężczyzn.

Źródło kfiatki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.