Opole: Poszkodowana Kobieta Zgłosiła Się Na Policję. Oszuści Okradają Przez Terminale Płatnicze!

0
163

Niestety oszuści są coraz sprytniejsi i musimy być na każdym kroku czujni. Oczywiście nie można popadać w paranoję, ale warto wiedzieć, na co trzeba uważać.

Nowa metoda oszustów: „na terminale płatnicze”

Sytuacja miała miejsce w Krapkowicach w województwie opolskim. Na komisariat zgłosiła się sprzedawczyni jednego ze sklepów spożywczych i opisała bardzo nietypową sytuację. Funkcjonariusze od razu zrozumieli, że padła ofiarą przestępców.

Kobieta pewnego dnia odebrała telefon, który nie wzbudził u niej żadnych podejrzeń. Jej rozmówca podał się za przedstawiciela firmy, która obsługuje terminale płatnicze. Powiedział, że nie można automatycznie zaktualizować ustawień urządzenia i poinstruuje ją, jak ma to zrobić ręcznie. Postępując zgodnie ze wskazówkami, sprzedawczyni nabiła paragony na łączną kwotę 1900 zł, po czym została poproszona o padanie kodów transakcji. Chwilę później mężczyzna się rozłączył.

Próbowała oddzwaniać, ale nikt nie odbierał

Kobieta zaczęła podejrzewać, że mężczyzna, który podawał się za serwisanta był oszustem i dała się nabrać. Natychmiast stawiła się w lokalnym komisariacie i opisała całą sprawę.

Policjanci apelują!

Asp. szt. Jarosław Waligóra z krapkowickiej policji radzi, jak powinniśmy się w takim przypadku zachować. Należy powiedzieć, że za chwilę oddzwonimy i połączyć się z przedstawicielem firmy, żeby upewnić się, czy faktycznie ktoś próbował się z nami w tej sprawie skontaktować. Jeżeli potwierdzi, możemy być spokojni. Jeśli nie, natychmiast trzeba skontaktować się z policją.

 Warto wiedzieć!

Banki i inne instytucje nigdy nie poproszą Cię przez telefon o podanie haseł oraz kodów. Nie ma także możliwości, żeby chciały przeprowadzić próbne transakcje podczas rozmowy telefonicznej!

Należy pamiętać, że nawet, jeżeli jesteśmy pewni, że dzwoniąca do nas osoba jest tym, za kogo się podaje, zawsze należy zachować czujność. Mamy nadzieję, że to był pojedynczy przypadek i już nikt więcej nie zostanie w ten sposób oszukany.

Źródło missgorilla

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.