5 rzeczy i zjawisk, które przewidział Bill Gates w 1999 i które stały się rzeczywistością

0
662

W 1999 roku Bill Gates napisał książkę „Biznes szybki jak myśl”, w której prognozował zaskakujące, jak na owe czasy, rzeczy i zjawiska. Minęło prawie 20 lat., a „przyszłość” Gates’a już nastąpiła – większość przewidzianych rzeczy już istnieje, mimo to, że w 90. brzmiało to dość zarozumiale.

Telefony komórkowe

Bill Gates: „Ludzie będą chodzić z malutkimi urządzeniami pozwalającymi zostawać w kontakcie z innymi w każdej chwili. Oni będą czytać wiadomości, rezerwować loty, otrzymywać informacje o sytuacji na rynku finansowym”.

Dzisiaj mamy smatrphony, a nawet smart-zegarki i bransoletki.

Portale społecznościowe

Bill Gates: “Prywatne strony dla przyjaciół I rodziny, pozwalające  rozmawiać i planować spotkania będą czymś bardzo zwykłym i przeciętnym”.

Dziś: dwa miliardy już korzysta z Facebooka. Jest również Instagram, WhatsApp i Facebook Messenger.

Strony uwzględniające zainteresowania

Bill Gates: „Strony internetowe będą podzielone wg. kryterium zainteresowania, a nie lokalizacji, jak kiedyś”

Dziś: różnego rodzaju strony z wiadomościami i strony poświęcone jednemu tematowi.  Jaskrawy przykład: Reddit, który ma podrozdziały, lub „ subreddity”, sformowane na podstawie konkretnego tematu,  a nie lokalizacji geograficznej czy statusu społecznego.

Strony dla porównania cen

Bill Gates: „Będą stworzone strony, które porównują ceny i pozwalają ludziom widzieć cenę na produkt na różnych stronach internetowych i bez wysiłku znaleźć to, czego potrzebują w najniższej cenie”

Dziś: na Google i Amazon można znaleźć każdy towar w każdej cenie. Takie serwisy, jak NezxTag i PriceGrabber zostały stworzone właśnie dla porównania cen. W Rosji to YandexMarket/

Poszukiwanie pracy online

Bill Gates: „Ludzie, którzy szukają pracy, będą mogli to robić online – wpisując na swoim profilu informację o zainteresowaniach, oczekiwaniach i umiejętnościach”.

Dziś: strona Linkedln

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.