Większość mężczyzn oddaje mocz na stojąco. Jednak pozycja siedząca okazuje się być lepsza

0
668

Większość mężczyzn w czasie dorastania uczy się oddawania moczu w pozycji stojącej. Anatomia i fizjologia męskiego narządu moczowo-płciowego sprzyja powstawaniu właśnie tego przyzwyczajenia w toalecie. Co zaskakujące, obecnie około 1/3 mężczyzn decyduje się jednak oddawać mocz w pozycji siedzącej. Które rozwiązanie jest lepsze? Korzyści wynikające z sikania w pozycji siedzącej:

1. Przykry zapach

instagram.com

Często mężczyźni są zachęcani do korzystania z toalety w pozycji siedzącej w celu zmniejszenia rozprysku moczu. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się drobinek moczu, które mogłyby wywołać przykry zapach i nieestetyczny wygląd łazienki.

2. Ta pozycja zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób

instagram.com

Mężczyźni siadający na toalecie podczas oddawania moczu mogą przysłużyć się zdrowiu reszty społeczeństwa, ponieważ zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobinek moczu, a wraz z nimi chorób i bakterii.

3. Utrzymanie higieny

instagram.com

Oddawanie moczu w pozycji siedzącej jest zdecydowanie bardziej higieniczne. Stephen Shen, szef Tajlandzkiej Administracji Ochrony Środowiska (EPA), uważa, że mężczyźni siedzący podczas sikania będą tworzyć czystsze środowisko i opowiada się za tym, aby robić to jak najczęściej.

4. Opróżnisz pęcherz do końca

instagram.com

Mężczyźni, którzy oddają mocz podczas siedzenia w pełni opróżniają pęcherz, co jest lepsze dla ich prostaty. Z tego powodu doświadczają oni dłuższego i zdrowszego życia seksualnego.

Niektórzy eksperci zalecają, aby mężczyźni z częstymi problemami związanymi z drogami moczowymi korzystali z pozycji siedzącej podczas oddawania moczu, ponieważ wraz z całym moczem skuteczniej pozbędą się również bakterii.

curejoy.com

Należy pamiętać, że nie istnieją żadne przeciwwskazania dla zdrowych mężczyzn, aby korzystali z toalety bądź pisuaru w pozycji stojącej. Jest to bardziej kwestia indywidualnych upodobań i korzyści zdrowotnych. Decyzja należy do Ciebie!

Źródło 5minutdlazdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z przyjaciółmi na Facebooku tym, czego się przed chwilą dowiedziałeś!

ZOSTAW KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz.
Proszę wpisz tutaj swoje imię.